X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wkrótce kolejna edycja Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci"

23.09.2020 10:35
Projekcje filmów fabularnych i dokumentalnych, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne, wystawy czy promocje książek związanych z polską historią - to najważniejsze wydarzenia XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci".
Audio
  • Rozmowa z Arkadiuszem Gołębiewskim, dyrektorem XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" [posłuchaj]
Arkadiusz Gołębiewski
Arkadiusz GołębiewskiFoto: PAP/Rafał Guz

Dyrektor Festiwalu Arkadiusz Gołębiewski mówił podczas konferencji prasowej, że z powodu zagrożenia epidemiologicznego większość wydarzeń festiwalowych będzie można śledzić w internecie. Na stronie internetowej festiwalu www.festiwalnnw.pl będą codziennie transmitowane spotkania z twórcami filmów, debaty, czy panele dyskusyjne. Podczas festiwalu pokazanych zostanie ponad 100 filmów. W konkursie polskich filmów dokumentalnych 23 tytuły powalczą o nagrodę "Złoty Opornik".

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się międzynarodowy konkurs filmów fabularnych - o nagrodę będzie rywalizowało 13 tytułów. Arkadiusz Gołębiewski wyjaśniał, że jest to naturalny proces rozszerzania spectrum prezentacji filmów dotyczących historii.

Podczas festiwalu weterani walk o niepodległość, działacze opozycji antykomunistycznej i filmowcy, którzy szczególnie angażowali się w ukazywanie polskich bohaterów, otrzymają specjalne wyróżnienia: "Sygnety Niepodległości" oraz "Drzwi do Wolności".

Festiwal rozpocznie się w czwartek w Gdyni. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Polskie Radio.

Z Arkadiuszem Gołębiewskim, dyrektorem XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" rozmawia Ewa Plisiecka.