X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Warszawie trwa XVI Międzynarodowy Festiwal „Chopin i jego Europa”

21.08.2020 13:06
Festiwal Chopin i jego Europa rozpoczął się 15 sierpnia recitalem fortepianowy Nelsona Goernera, który w Filharmonii Narodowej w Warszawie zainaugurował 16 edycję tego wydarzenia. Podczas imprezy wysłuchamy 10 recitali pianistów reprezentujących różne szkoły i pokolenia - zapowiada szef artystyczny wydarzenia Stanisław Leszczyński.
Audio
  • Festiwal "Chopin i jego Europa" w 2020 - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Festiwal Chopin i jego Europa potrwa do końca sierpnia
Festiwal "Chopin i jego Europa" potrwa do końca sierpniaFoto: materiały prasowe

Mimo trudnej sytuacji na świecie, związanej z pandemią koronawirusa, udało się zachować większość z zaplanowanych koncertów, ale także pojawiły się nowe. Tradycyjnie już na festiwalu wystąpi Fabio Biondi ze swoim zespołem Europa Galante. Gościem festiwalu będzie m.in. Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej, który wystąpi w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie wspólnie z orkiestrą Europa Galante. Kierownik chóru profesor Violetta Bielecka zapowiada, że artyści wykonają wersję koncertową opery "Hrabina" Stanisława Moniuszki.

"Hrabina" Stanisława Moniuszki zabrzmi po raz pierwszy na instrumentach historycznych. To kolejny moniuszkowski tytuł po "Halce" i "Flisie" po który sięgnął Fabio Biondi. Wystąpią soliści z Meksyku (Karen Gardeazabal w roli tytułowej), Czech i Polski, orkiestra Europa Galante oraz Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej. Wykonanie koncertowe na Festiwalu będzie - podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch oper - połączone z nagraniem. Album ukaże się nakładem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Festiwal Chopin i jego Europa zakończy się 31 sierpnia. 

Koncerty festiwalowe są dostępne w bezpłatnym streamingu na kanale YouTube Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina oraz w mediach społecznościowych. Transmisji można też słuchać na antenie Programu 2 Polskiego Radia - współorganizatora wydarzenia.

Patronem medialnym festiwalu jest Polskie Radio.

IAR/ep

 

76. rocznica zdobycia budynku PAST-y przez powstańców warszawskich

20.08.2020 13:00
20 sierpnia 1944 r. powstańcy warszawscy odbili obiekt, który dla Niemców miał kluczowe znaczenie. Przechodziły tamtędy wszystkie połączenia telefoniczne Berlina z okupacyjnymi władzami, a także z frontem wschodnim. Odbicie z rąk Niemców budynku Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej było jednym z największych sukcesów Powstania Warszawskiego.

Polskie Radio uruchamia specjalny program dla Białorusi

21.08.2020 14:00
Zarząd Polskiego Radia podjął decyzję o pilnym zmodyfikowaniu obowiązującej ramówki i wprowadzeniu na antenie Programu 1 Polskiego Radia specjalnych serwisów informacyjnych w języku białoruskim, które będą poświęcone obecnej sytuacji w tym kraju. Dzięki należącym do PR S.A. nadajnikom Radiowego Centrum Nadawczego w Solcu Kujawskim, Program 1 jest dostępny z „powietrza” na falach długich o częstotliwości 225 kHz na terenie prawie całej Europy i pokrywa zasięgiem całe terytorium Białorusi.

Stany Zjednoczone: Agencja ds. Globalnych Mediów uhonorowała Zofię Korbońską

21.08.2020 08:40
Agencja Stanów Zjednoczonych ds. Globalnych Mediów uhonorowała okolicznościowym wspomnieniem byłą dziennikarkę sekcji polskiej Głosu Ameryki, nieżyjącą już Zofię Korbońską, która działała w ruchu oporu w Polsce w czasie drugiej wojny światowej.