X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Z powodu koronawirusa przełożono eliminacje do Konkursu Chopinowskiego

12.03.2020 11:44
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina - organizator Konkursu Chopinowskiego - podjął decyzję o przeniesieniu eliminacji do 18. edycji konkursu na jesień. Zaplanowane na kwiecień przesłuchania odbędą się we wrześniu.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneShutterstock/Vasily Smirnov

W oświadczeniu opublikowanym na stronie konkursu czytamy, że decyzja o przełożeniu eliminacji wiąże się z postanowieniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o czasowym zamknięciu instytucji kultury. Obecnie trwa opracowywanie nowego, wrześniowego harmonogramu eliminacji.

Pierwotnie przesłuchania miały odbyć się w dniach 17-28 kwietnia. W trakcie przesłuchań eliminacyjnych wyłanianych jest 80 pianistów, którzy zagrają w konkursie. Do przesłuchań 18. Konkursu zakwalifikowano 164 pianistów z 33 krajów. Tym razem napłynęła rekordowa liczba ponad 500 zgłoszeń. Najliczniej reprezentowani są przedstawiciele Chin - 43 pianistów. Podczas eliminacji będzie można usłyszeć również między innymi 31 Japończyków, 18 Polaków oraz 16 pianistów z Korei Południowej.

Organizatorem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Współorganizatorem jest Program 2 Polskiego Radia.

IAR/dad

Polska może wydać z unijnego budżetu 1 mld euro na walkę z koronawirusem

11.03.2020 12:36
Około miliarda euro z unijnego budżetu będzie mogła wydać Polska na walkę z koronawirusem. Takie są wstępne szacunki polskiego rządu - ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.

Donald Trump wprowadza na 30 dni zakaz podróży z Europy do USA

12.03.2020 09:57
Prezydent Donald Trump wprowadza trzydziestodniowy zakaz podróży z Europy do Stanów Zjednoczonych. W telewizyjnym orędziu prezydent USA tłumaczył swoją decyzję rozszerzaniem się epidemii na kontynencie europejskim. Wytknął Unii Europejskiej, że nie zamknęła w porę swoich granic dla podróżnych z Chin.