X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Film "Boże ciało" Jana Komasy z jedenastoma Orłami

03.03.2020 14:15
W Teatrze Polskim w Warszawie w poniedziałek wieczorem odbyła się gala Polskich Nagród Filmowych. Większość statuetek trafiła do twórców "Bożego ciała".
Audio
  • Dawid Muszyński, redaktor naczelny serwisu Naekranie.pl, o Orłach 2020 [POSŁUCHAJ]
Bartosz Bielenia i aktorka Eliza Rycembel podczas ceremonii wręczenia Polskich Nagród Filmowych - Orłów 2020
Bartosz Bielenia i aktorka Eliza Rycembel podczas ceremonii wręczenia Polskich Nagród Filmowych - Orłów 2020PAP/Leszek Szymański

Film "Boże ciało" Jana Komasy dostał jedenaście Orłów 2020, w tym za najlepszy film i najlepszą reżyserię.

Aleksandra Konieczna i Bartosz Bielenia - odtwórcy głównych ról w "Bożym ciele" dostali statuetki za Najlepszą Główną Rolę Kobiecą i Męską. Nagrodzeni zostali też odtwórcy drugoplanowych ról w tym filmie: Łukasz Simlat i Eliza Rycembel. Podwójnie wyróżniony został scenarzysta polskiego kandydata do Oscara. Mateusz Pacewicz dostał dwa Orły - za scenariusz i w kategorii Odkrycie Roku. "Boże ciało" zostało nagrodzone też m.in w kategoriach Najlepsze Zdjęcia (Orzeł dla Piotra Sobocińskiego) i Najlepszy Montaż (Przemysław Chruścielewski).

W ręce reżysera Bożego ciała trafiła też Nagroda Publiczności. Odbierając ją Jan Komasa dziękował publiczności mówiąc, że "to od niej się uczy i w nią wsłuchuje".

Równorzędną nagrodę za rolę drugoplanową obok Łukasza Simlata dostał Robert Więckiewicz za rolę w "Ukrytej grze". Orłem za najlepszą scenografię został nagrodzony "Pan T." Statuetki w tej kategorii odebrali Magdalena Dipont i Robert Czesak. "Pan T." został też nagrodzony za kostiumy (nagroda dla Magdaleny Biedrzyckiej).

Film "Ikar. Legenda Mietka Kosza" został podwójnie wyróżniony: za dźwięk i muzykę. Orła w kategorii Najlepszy Dźwięk dostali Maciej Pawłowski i Robert Czyżewicz, natomiast w kategorii Najlepsza Muzyka - Leszek Możdżer.

Nagrodę za Najlepszy Film Dokumentalny dostali bracia Sekielscy za film "Tylko nie mów nikomu". Orzeł dla Najlepszego Filmu Europejskiego trafił do dystrybutora angielskiego obrazu "Faworyta" w reżyserii Yorgosa Lanthimosa. Najlepszym filmowym serialem fabularnym został uznany trzeci sezon "Watahy". W tym roku po raz pierwszy przyznano nagrodę za charakteryzację. Trafiła do Dariusza Krysiaka za charakteryzację w filmie "Krew Boga".

Orła za Osiągnięcia Życia odebrała Maja Komorowska.

O "polskie Oscary" w tym roku walczyło 166 produkcji, filmów, fabularnych, dokumentalnych i seriali. Do Konkursu Głównego zakwalifikowały się 72 polskie filmy fabularne. W kategorii Najlepszy Film Dokumentalny członkowie Polskiej Akademii Filmowej wyłonili nominowanych spośród 79 tytułów, zaś do tytułu Najlepszego Filmowego Serialu Fabularnego pretendowało 15 produkcji. Nagrody zostały przyznane po raz 22.

IAR/PP

Zobacz więcej na temat: Boże Ciało kino