X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Centrum Wielokulturowe na warszawskiej Pradze czeka na cudzoziemców

13.02.2020 12:46
Udało się stworzyć unikalne miejsce integracji kulturowej, do którego chętnie zaglądają i cudzoziemcy, i mieszkańcy Warszawy.
Audio
  • Centrum Wielokulturowe na warszawskiej Pradze czeka na cudzoziemców
Małgorzata Sójka w studiu PRdZ
Małgorzata Sójka w studiu PRdZFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Poradnictwo prawne i zawodowe dla cudzoziemców pracujących w Polsce, nauka języka, lekcje wielokulturowe dla uczniów oraz integracja z lokalną społecznością – te zadania realizuje Centrum Wielokulturowe na warszawskiej Pradze. To miejsce aktywności lokalnej, drugi dom dla imigrantów i lokalnej społeczności, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

– To miejsce unikalne w całym kraju – mówi Małgorzata Sójka, członkini Stowarzyszenia Pro Humanum, które jest jednym z gospodarzy Centrum. Jak zapewnia gość Polskiego Radia dla Zagranicy, wpadający tu na lekcję języka polskiego przybysze z Ukrainy, Tadżykistanu czy Burkina Faso mijają się w drzwiach z  mieszkańcami Pragi, którzy zaglądają do Centrum na partię brydża.  

- Można powiedzieć zdecydowanie, że udało nam się stworzyć prawdziwe miejsce integracji – dodaje Małgorzata Sójka, z którą rozmawia Ewa Plisiecka.

 

Zobacz więcej na temat: Praga