X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kampania promująca Pomniki Historii wśród podróżujących koleją, na dworcach i w pociągach

15.11.2019 14:00
Akcja informacyjna Narodowego Instytutu Dziedzictwa o Pomnikach Historii jest zachętą do zwiedzania tych niezwykłych obiektów przez podróżujących
Audio
  • Promocja Pomników Historii wśród podróżujących koleją
Warszawa  Zespół Stacji Filtrów Williama Lindleya uznany został za Pomnik Historii
"Warszawa – Zespół Stacji Filtrów Williama Lindleya" uznany został za Pomnik HistoriiFoto: materiały prasowe

Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z Polskimi Kolejami Państwowymi i PKP INTERCITY prowadzi szeroką kampanię promującą Pomniki Historii wśród podróżnych.

Ruszyła akcja informacyjna we wszystkich pociągach InterCity, gdzie każdy z podróżnych będzie mógł zobaczyć spot promujący wyjątkowe obiekty zabytkowe, które znalazły się na prestiżowej liście Pomników Historii.

Kampania promująca Pomniki Historii wśród podróżnych ma za zadanie z jednej strony budować społeczną świadomość, jeśli chodzi o wartość i kulturowe znaczenie tego niepowtarzalnego dziedzictwa wyróżnionego tytułem Pomników Historii, z drugiej zaś pokazuje bliskość tego dziedzictwa, które jest na wyciągnięcie ręki, bez względu na to, w jakim regionie kraju akurat jesteśmy – mówi Bartosz Skaldawski, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Akcja informacyjna o Pomnikach Historii na dworcach i w pociągach jest kolejną zachętą do poznawania i zwiedzania tych wyjątkowych obiektów przez podróżujących. W październiku na Lotnisku im. F. Chopina została otwarta wystawa "Najcenniejsze dziedzictwo. Odkryj nasze pomniki historii". Piękne fotografie opatrzone eksperckim komentarzem towarzyszą pasażerom na każdym etapie podróży, od stacji kolejowej, przez terminal odlotów po halę odbioru bagaży i przylotów.

Z dyrektorem Narodowego Instytutu Dziedzictwa Bartoszem Skaldawskim rozmawia Ewa Plisiecka.