X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Wszystkie drogi prowadzą do Wilna" - wyjątkowy koncert z udziałem Anny Krupińskiej

08.11.2019 15:38
Instytut Polski w Wilnie wraz z Królewskim Związkiem Szlachty Litewskiej zaprasza na koncert prezentujący dziedzictwo kulturalne Wielkiego Księstwa Litewskiego. Na zaproszenie Instytutu wystąpi w nim zasłużona warszawska artystka, Anna Kurpińska, która wykona sześć pieśni skomponowanych do tekstów wybitnych polskich poetów XIX wieku.
Panorama Wilna.
Panorama Wilna.Shutterstock.com/krivinis

13 listopada w wileńskim Pałacu Władców odbędzie się pierwszy koncert z cyklu "Wielkie Księstwo Litewskie - wszystkie drogi prowadzą do Wilna", organizowanego przez Królewski Związek Szlachty Litewskiej. Jego celem jest prezentacja wielonarodowego dziedzictwa literackiego i artystycznego ziem Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Instytut Polski od kilku lat współpracuje z Królewskim Związkiem Szlachty Litewskiej w zakresie promocji wspólnego dziedzictwa kulturalnego, łączącego nasze narody.

Program koncertu obejmuje recytacje utworów J. Słowackiego, J. I. Kraszewskiego w oryginale i przekładach litewskich oraz J. Vaičiūnaitė. Utwory instrumentalne M. K. Ogińskiego, J. Pachelbela, W. Kodruszewicza i K. M. Čiurlionisa zagrają pianiści Sonata Deveiktytė-Zubovienė i Rokas Zubovas. Dawne  polskie pieśni oraz współczesne kompozycje do wierszy polskich poetów romantycznych zabrzmią w wykonaniu Anny Kurpińskiej, a pieśni kompozytorów białoruskich w wykonaniu W. Cirkunowicza. Wystąpi także ukraiński zespół Kalyna z wiązanką pieśni tradycyjnych, a orkiestra Litewskich Sił Zbrojnych upamiętni Powstańców Styczniowych. 

Pierwszy koncert z cyklu "Wielkie Księstwo Litewskie - wszystkie drogi prowadzą do Wilna" odbędzie się 13 listopada o godz. 18.30 w Pałacu Władców w Wilnie. Wstęp jest wolny, ale obowiązuje uprzednia rejestracja na stronie https://www.valdovurumai.lt/lankytojams/renginiai/koncertas-lietuvos-didzioji-kunigaikstyste-muzikoje-poezijoje

Plakat promujący wydarzenie. Źródło: Instytut Polski w Wilnie Plakat promujący wydarzenie. Źródło: Instytut Polski w Wilnie

Źródło: Instytut Polski w Wilnie

Zobacz więcej na temat: Litwa Wilno MSZ