X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polskie „mini Davos” w szwajcarskim Bernie. Ważna inicjatywa Ambasady RP

21.09.2021 13:31
O polskich receptach na sukces na helweckim rynku oraz perspektywach polsko-szwajcarskiej współpracy dyskutować będą 27 i 28 września w Bernie uczestnicy I Polskiego Forum Gospodarczego w Szwajcarii. Organizowane przez Ambasadę RP w Bernie Forum otworzy wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego.
Polskie Ekonomiczne Forum w Szwajcarii
Polskie Ekonomiczne Forum w SzwajcariiFoto: Twitter/Ambasada RP w Bernie

Forum ma stać się wydarzeniem cyklicznym, stałym elementem kalendarza polsko-szwajcarskich relacji, to początek wielkiego dzieła współpracy pomiędzy Polską a Szwajcarią – zapowiada Ambasador RP w Szwajcarii Iwona Kozłowska, podkreślając ogromny potencjał rozwoju współpracy gospodarczej, naukowej, kulturalnej i turystycznej między obu krajami. Chcemy lepiej pokazać ten potencjał, uświadomić naszym szwajcarskim partnerom dynamizm polskiej gospodarki, a jednocześnie umożliwić polskim przedsiębiorcom już z powodzeniem działającym na szwajcarskim rynku podzielenie się swoimi doświadczeniami z innymi – mówi ambasador Iwona Kozłowska

Dwudniowe spotkanie polskich i szwajcarskich przedsiębiorców, ekspertów, samorządowców i urzędników będzie pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w stosunkach dwustronnych. W berneńskim centrum konferencyjnym Kursaal odbędzie się sześć sesji tematycznych poświęconych: wymianie handlowej, inwestycjom, zaawansowanym technologiom, turystyce, rzemiosłu oraz roli kobiet w biznesie, nauce i kulturze. Wśród kilkudziesięciu panelistów z Polski i Szwajcarii dominują przedstawiciele firm – od dużych koncernów po małe, rodzinne przedsiębiorstwa. Głos zabiorą również naukowcy, przedstawiciele organizacji branżowych, samorządowcy oraz urzędnicy zajmujący się tworzeniem otoczenia sprzyjającego działalności gospodarczej. W kuluarach Forum będzie możliwość networkingu i prowadzenia rozmów biznesowych.

I Polskie Forum Gospodarcze w Szwajcarii organizuje Ambasada RP w Bernie, przy współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Forum Polskich Przedsiębiorców w Szwajcarii. Wsparcia inicjatywie udzieliły Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Polska Organizacja Turystyczna. 

Rejestracja uczestników I Polskiego Forum Gospodarczego w Szwajcarii trwa do 23 września.


Źródło: Ambasada RP w Bernie

Prezydent: Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" ma ogromne zasługi w integrowaniu polskiej rodziny na całym globie

20.09.2021 16:00
- Kilkanaście milionów Polaków i osób polskiego pochodzenia mieszka poza granicami naszego kraju, to ważne, by duma z polskości była pielęgnowana. Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" ma ogromne zasługi w integrowaniu polskiej rodziny na całym globie - napisał w liście, skierowanym do uczestników obchodów jubileuszu 30-lecia Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", prezydent Andrzej Duda.

Piotr Wawrzyk: TSUE w sprawie Turowa nie wziął pod uwagę potrzeb energetycznych Polski

21.09.2021 09:27
Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk powiedział, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Turowa nie wziął pod uwagę potrzeb energetycznych Polski. Wczoraj unijny Trybunał nałożył na Polskę karę w wysokości 500 tysięcy euro dziennie za niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w Turowie, czego domagały się Czechy. Krytycznie do tej decyzji wiceszef dyplomacji odniósł się w Polskim Radiu 24.