X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polski ambasador w Rosji nazwał wieś Wierszynę ważną częścią historii Polaków

17.07.2021 08:46
Ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski nazwał syberyjską wieś Wierszynę - ważną częścią historii Polaków. Dyplomata od środy przebywa w obwodzie irkuckim na Syberii, gdzie spotyka się z miejscowymi wspólnotami polonijnymi.
Audio
  • Polski ambasador w Rosji nazwał wieś Wierszynę ważną częścią historii Polaków. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Wierszyna na Syberii
Wierszyna na SyberiiMaciej Jastrzębski/ Polskie Radio

Krzysztof Krajewski w trakcie spotkania z mieszkańcami Wierszyny podziękował im, a także miejscowemu proboszczowi ojcu Karolowi Lipińskiemu za podtrzymywanie polskich tradycji narodowych i naszego języka. - Wierszyna, to jest historia Polaków i część historii Polski - stwierdził dyplomata. Ambasador Krzysztof Krajewski dodał, że proboszcz z Wierszyny oraz mieszkańcy wsi codziennie dają świadectwo przywiązania do polskości.

W trakcie spotkania, które odbyło się ogrodzie kościoła w Wierszynie, ambasador i towarzyszący mu dyplomaci poznali historię wsi i jej mieszkańców. Usłyszeli też, w wykonaniu pochodzącej z Wierszyny Eweliny Wiżentas, tradycyjne przyśpiewki ludowe, które przetrwały w niezmienionej formie od czasu założenia osady w 1910 roku. Ambasador Krzysztof Krajewski złożył kwiaty obok tablicy upamiętniającej 30 mieszkańców Wierszyny zgładzonych przez zbrodniarzy stalinowskich w okresie Wielkiego Terroru. Następnie udał się do miejsca, w którym 111 lat w ziemiankach zamieszkali pierwsi osadnicy. Od 2019 roku stoi tam krzyż i wisi tablica z nazwiskami założycieli Wierszyny.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Polacy w Rosji Syberia

Amerykańskie czołgi Abrams dla Sił Zbrojnych RP. "Polska wybrała najlepszy i najbardziej zaawansowany technologicznie czołg na świecie"

17.07.2021 08:05
Ministerstwo obrony narodowej zapowiedziało pozyskanie przez Polskę czołgów podstawowych Abrams. Mowa o najnowszej wersji, M1A2 Abrams SEPv3, używanej od 2020 r. podstawowego czołgu amerykańskiej armii, który jest w służbie od początku lat 80. Czołg M1 Abrams cieszy się sławą "niezniszczalnego" i jest jednym z symboli potęgi amerykańskiej armii.

Belgia: zakończyła się ewakuacja polskich dzieci uwięzionych przez powódź

16.07.2021 15:00
Polskie dzieci, które są w miejscowości na wschodzie Belgii zalanej przez powódź, za kilka godzin będą w Brukseli. Ewakuacja, jak poinformowało przedstawicielstwo Polski przy Unii - opóźnia się, bo łodzie z belgijskimi żołnierzami wysłane po dzieci, musiały przeprowadzić jeszcze inną interwencję ratowania życia.

W Wierszynie na Syberii gościł ambasador Polski

16.07.2021 12:54
W Wierszynie na Syberii gościł ambasador Polski Krzysztof Krajewski. Dyplomata spotkał się z Polakami oraz oddał hołd naszym rodakom zamordowanym w okresie stalinowskiego terroru. Wierszyna, to wieś założona w 1910 r. przez polskich osadników z Zagłębia Dąbrowskiego.