X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Pogorszył się stan zdrowia Andżeliki Borys

30.06.2021 09:50
Mija 100 dni od zatrzymania przez białoruskie władze Andżeliki Borys. Prezes Związku Polaków na Białorusi jest przetrzymywana w wieloosobowej celi aresztu w Żodzina. Według telewizji "Biełsat" stan zdrowia Andżeliki Borys uległ pogorszeniu. Doszło do zaostrzenia niepokojących objawów związanych z wcześniej leczoną chorobą. Ma także poważne problemy z zębami.
Audio
  • Białoruś: media o pogorszeniu stanu zdrowia Andżeliki Borys. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
  • Pogarsza się sytuacja Polaków w białoruskich aresztach [POSŁUCHAJ]
Andżelika Borys w rozmowie z PRdZ
Andżelika Borys w rozmowie z PRdZ Fot.: Polskie Radio dla Zagranicy

Dyrektor telewizji Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy nawiązując do stanu zdrowia napisała w sieci społecznościowej, ze Andżelika Borys ostatecznie miała zgodzić się na wyjazd z Białorusi do Polski, Jednak białoruskie władze wstrzymały go, starając się w ten sposób szantażować Andrzeja Poczobuta, polskiego działacza i dziennikarza, który również jest przetrzymywany w areszcie. Media informowały wcześniej, że nie zgodził się on na wyjazd z Białorusi.

Jan Roman, dziennikarz z Grodna współpracujący z TVP Polonia powiedział Polskiemu Radiu, że z aresztu w Żodzina, gdzie przebywają Andżelika Borys i Andrzej Poczobut docierają bardzo skromne informacje o ich zdrowiu i sytuacji. - Przede wszystkim jest to związane z tym, że adwokaci nie mają prawa przekazywać zbyt wielu informacji. Mediom w ogóle nic nie mówią - powiedział Jan Roman.

Andżelice Borys i Andrzejowi Poczobutowi postawiono zarzut podżegania do nienawiści na tle narodowościowym w związku z upamiętnianiem żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Grozi za to kara do 12 lat więzienia.


IAR/dad

80. rocznica śmierci I. J. Paderewskiego uczczona w historycznej sali koncertowej w Vevey

30.06.2021 10:00
Z okazji 80. rocznicy śmierci Ignacego Jana Paderewskiego Ambasada RP w Bernie zorganizowała 27 czerwca uroczysty koncert w wyjątkowym miejscu. Paderewski symbolicznie powrócił do historycznego „Casino du Rivage” w Vevey, gdzie za swego życia święcił triumfy. Grał tam w 1913, 1925 i 1932 roku.

PKN Orlen i Synthos podpisały umowę dot. wdrażania technologii małych i mikro reaktorów jądrowych

30.06.2021 07:54
PKN Orlen i Synthos podpisały umowę ramową o współpracy w zakresie energetyki zeroemisyjnej, w tym dotyczącą rozwoju i wdrażania technologii jądrowej, małych i mikro reaktorów atomowych, a także morskiej energetyki wiatrowej. W ramach projektu ma zostać powołana spółka celowa.