X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezydent do społeczności polskiej w Turcji: od pokoleń jesteście wspaniałymi ambasadorami Rzeczpospolitej

25.05.2021 16:07
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z przedstawicielami Polonii w Turcji. Częścią wizyty w Polonezköy było m.in. upamiętnienie poległych za Ojczyznę i pochowanych na Polskim Cmentarzu Katolickim w Polonezköy.
Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą podczas spotkania z przedstawicielami Polonii
Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą podczas spotkania z przedstawicielami PoloniiPAP/Leszek Szymański

W drugim dniu wizyty w Turcji prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką odwiedzili historyczną polską osadę Adampol, dziś Polonezkoy.

- Z całego serca dziękuję Państwu, którzy podtrzymujecie tu polskość - powiedział Andrzej Duda.

Posłuchaj
00:21 Prezydent - na tureckiej ziemi jest wiele polskich miejsc (IAR).mp3 Prezydent: na tureckiej ziemi jest wiele polskich miejsc (IAR)

Prezydent wręczył odznaczenia państwowe przedstawicielom tureckiej Polonii. Zostali oni uhonorowani za podtrzymywanie polskości i za kultywowanie polskich tradycji i mowy. Podczas spotkania z mieszkańcami Adampola Andrzej Duda podkreślił, że Polacy na stałe wpisali się w lokalną historię.

Wcześniej, w drugim dniu wizyty w Turcji, prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką wziął udział w uroczystości na chrześcijańskim cmentarzu w Stambule. Uhonorował tam polskiego konsula generalnego Wojciecha Rychlewicza, który w czasie II wojny światowej ratował Żydów. Prezydent spotkał się również z patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem I i odwiedził katedrę świętego Jerzego.


Wieczorem para prezydencka weźmie udział w apelu w polskim kontyngencie wojskowym w bazie Incirlik. W środę 26 maja para prezydencka rozpocznie wizytę w Gruzji.


IAR/PR24/pg/dad