X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ciekawy projekt czytelniczy „Polska Półka” na Ukrainie

12.05.2021 10:26
W Chersoniu na południu Ukrainy zainicjowano kolejną edycję czytelniczego projektu „Polska Półka”. Do ukraińskich bibliotek trafić ma ponad 1000 polskich książek.
Audio
  • Ukraina - projekt czytelniczy „Polska Półka” [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/ diignat

Projekt "Polska Półka", w Chersońskiej Obwodowej Uniwersalnej Naukowej Bibliotece, zainaugurował ambasador Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie Bartosz Cichocki.

W ramach inicjatywy do 26 bibliotek w różnych regionach Ukrainy - głównie centralnych i wschodnich trafi łącznie ponad 1200 książek polskich autorów - zarówno w języku polskim, jak i w przekładzie na język ukraiński. 

Pośród książek bezpłatnie przekazanych placówkom znalazły się tłumaczenia na język ukraiński polskiej literatury klasycznej i współczesnej dla dorosłych i młodszych czytelników - m.in. „Lalka” Bolesława Prusa, „Sklepy cynamonowe” Brunona Schulza, „Znachor” Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, czy też „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk.

"Polska Półka" to inicjatywa Instytutu Książki sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Ukraina jest trzecim krajem po Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii objętym tym projektem.

IAR/ks

Polska będzie starała się zakupić dom Marii Skłodowskiej-Curie we Francji

11.05.2021 09:59
"Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest w kontakcie z polską ambasadą we Francji. To miejsce to część polskiej historii" - napisał premier na Twitterze.

78 lat temu urodził się Wojciech Karpiński. Portrecista "pisarzy zbójeckich"

11.05.2021 14:05
11 maja 1943 roku w Warszawie urodził się Wojciech Karpiński, pisarz, krytyk literacki, historyk sztuki. Był związany z wieloma czasopismami, m.in. "Tygodnikiem Powszechnym" i "Zeszytami Literackimi". W 1975 roku podpisał List 59. Od 1980 roku należał również do "Solidarności".