X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Nowojorska Polonia obchodziła Dzień Flagi, Dzień Polonii a także 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03.05.2021 09:25
Nowojorska Polonia obchodziła Dzień Flagi, Dzień Polonii a także 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odprawiane były nabożeństwa za Ojczyznę w Amerykańskiej Częstochowie w Doylestown w stanie Pensylwania i w polskich kościołach w Nowym Jorku.
Audio
  • Nowojorska Polonia obchodziła Dzień Flagi, Dzień Polonii a także 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Materiał Małgorzaty Kałuży (IAR)
Kawalkada polskich aut ulicami Nowego Jorku
Kawalkada polskich aut ulicami Nowego JorkuŹródło: Twitter/Polish & Slavic FCU @PolishSlavicFCU

Z powodu obostrzeń związanych z wirusem nie odbyły się tradycyjne majowe pikniki i kiermasze. Jednak na nowojorskich ulicach, było biało-czerwono.

W polskiej dzielnicy, Greenpoint, przed gmachem Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej zgromadziło się ponad 50 samochodów, ozdobionych polskimi flagami.

Byli tez polonijni harleyowcy. Ks. Grzegorz Markulak z kościoła św. Stanisława Kostki na Greenpoincie poświęcił polskie flagi mówiąc "Co roku oddajemy cześć fladze, i naszemu dziedzictwu. Dzisiaj jest także nasze święto, Święto Polonii, bądźmy więc dumni z biało-czerwonej ojczyzny".

Później kolorowa kawalkada samochodów i motocykli z polskimi flagami przejechała ulicami nowojorskich dzielnic.

IAR/dad

Premierzy Polski i Litwy podpisali akt o rozbudowie Domu Kultury Polskiej w Wilnie

02.05.2021 16:25
Premier Mateusz Morawiecki z szefową litewskiego rządu Ingridą Šimonite wziął udział w ceremonii podpisania aktu erekcyjnego dotyczącego rozbudowy Domu Kultury Polskiej w Wilnie. W placówce zostanie zbudowane m.in. nowe studio TVP Wilno.

Obchody Dnia Polonii w Rosji: w Moskwie msza święta i życzenia online

02.05.2021 17:19
Polonia w Rosji drugi rok z rzędu obchodzi w warunkach pandemii koronawirusa Dzień Polonii i Polaków za granicą. Obchody, podobnie jak wydarzenia polonijne w ostatnim roku, odbywają się zdalnie. W Moskwie Polacy zgromadzą się na mszy w katedrze katolickiej.

Włochy: Andrzej Duda w "Il Messaggero" o Konstytucji 3 maja

03.05.2021 09:16
We włoskim dzienniku "Il Messaggero" ukazał się artykuł prezydenta Andrzeja Dudy pod tytułem " Konstytucja 3 Maja, Polska i korzenie Europy". Polski prezydent napisał, że 230. rocznica jej ustanowienia powinna być inspirującym świętem dla całej współczesnej Europy.