X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polacy wśród finalistów konkursu "Litewska fotografia prasowa 2021"

14.04.2021 17:01
Nasi rodacy znaleźli się wśród finalistów konkursu "Litewska fotografia prasowa 2021". Do finału trafił znany na Litwie fotograf ze Stargardu Bartosz Frątczak, wśród nominowanych jest też Polak z Wilna, fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej Waldemar Dowejko.
Audio
  • Nasi rodacy wśród finalistów konkursu "Litewska fotografia prasowa 2021". Materiał Kamila Zalewskiego
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePixabay/sbtlneet

Waldemar Dowejko został nominowany do "Złotego Kadru" w kategorii "Życie". Jak powiedział Polskiemu Radiu, zdjęcie wykonał w ubiegłym roku w podwileńskiej miejscowości Niemenczyn, w czasie gdy miasteczko z powodu koronawirusa było całkowicie zamknięte.

- Zdjęcie przedstawia namiot medyczny. To taki apokaliptyczny widok. Fotografia ma swoją dynamikę i przekazuje tę całą historię z koronawirusem - zaznaczył Dowejko. Jak podkreślił, tematyką tą zajmuje się od ponad roku wielu fotoreporterów, dlatego konkurencja na najlepszy kadr jest olbrzymia.

Podobnie o swojej pracy, która znalazła się w finale "Litewskiej fotografii prasowej 2021", powiedział mieszkający na stałe w Wilnie Bartosz Frątczak ze Stargardu. Jego zdjęcie przedstawia obchody "Jonines", czyli Nocy Świętojańskiej, która jest hucznie obchodzona na Litwie.

- To, że dostrzeżono moje zdjęcie, oznacza, że jest na nim coś, czego wcześniej wielu litewskich fotografów nie było w stanie uchwycić - dodał fotograf.

W konkursie wzięło udział ponad 110 fotografów, którzy przesłali blisko 3200 zdjęć. Oceni je specjalna komisja, w skład której wchodzą profesjonaliści. Wszystkie zwycięskie fotografie zostaną pokazane na wystawie oraz znajdą się w specjalnym albumie.

IAR/dad

Poli Raksy twarz. Jedna z najpiękniejszych aktorek epoki PRL-u obchodzi 80. urodziny

14.04.2021 13:15
Opiewano ją w piosenkach, wzdychano do niej, w kioskach sprzedawano lusterka z jej podobizną na odwrocie. Pola Raksa kończy 14 kwietnia 80 lat. Widzowie mają jednak nadzieję, że pomimo silnego postanowienia podjętego przed laty zobaczą ją jeszcze na ekranie.

Białoruś: polscy działacze Andrzej Pisalnik i Iness Todryk zatrzymani przez służby

14.04.2021 13:54
Polscy dziennikarze i aktywiści z Grodna: Andrzej Pisalnik i Iness Todryk są najprawdopodobniej przewożeni do aresztu w Mińsku. W środę nad ranem do mieszkania tego małżeństwa w Grodnie weszła milicja. Potem urwała się z nimi łączność telefoniczna. Jak dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio, Iness Todryk zadzwoniła do swojej mamy i poinformowała, że wraz z mężem jest wieziona do Mińska - prawdopodobnie do aresztu.