X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Andżelika Borys ponownie prezesem Związku Polaków na Białorusi

20.03.2021 11:49
Andżelika Borys po raz kolejny została wybrana prezesem Związku Polaków na Białorusi. Za dotychczasową szefową największej polskiej organizacji w tym kraju głosowała zdecydowana większość spośród 135. delegatów.
Audio
  • Białoruś: Andżelika Borys ponownie prezesem Związku Polaków na Białorusi. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys
Przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi Andżelika BorysWłodzimierz Pac, Polskie Radio

Wybory odbywały się online. Delegaci byli zgromadzeni w siedzibach największych polskich ośrodków w Grodnie, Mińsku, Lidzie i Wołkowysku. Andżelika Borys po głosowaniu podziękowała delegatom zjazdu. - Bardzo ważne, że każdy z nas podszedł do tego tak odpowiedzialnie. Bo to od nas zależy kontynuacja tej trudnej pracy w tej niesprzyjającej atmosferze, którą dzisiaj mamy - powiedziała Andżelika Borys.

Uznanie dla pracy Związku Polaków wyraził między innymi ambasador Polski na Białorusi Artur Michalski. - To wasze zaangażowanie i determinacja przynoszą tak wspaniały owoc . Tak wiele razy miałem okazje spotykać się szczególnie z młodzieżą uczącą się dzięki wam języka polskiego - powiedział ambasador Michalski.

Wyboru Andżeliki Borys dokonano na dziesiątym, jubileuszowym zjeździe Związku Polaków na Białorusi.


IAR/dad

Litwa apeluje do Ukrainy o niekupowanie białoruskiej energii elektrycznej

19.03.2021 15:25
Prezydent Litwy apeluje do Ukrainy o niekupowanie białoruskiej energii elektrycznej. Przebywający z oficjalną wizytą w Kijowie Gitanas Nauseda podkreślał, że białoruska elektrownia atomowa, z której pochodzi kupowany przez Ukrainę prąd, to tak naprawdę rosyjski projekt służący interesom Kremla.

Wielka Brytania: Polka ze zdjęcia IPN zostanie pochowana w Londynie

20.03.2021 10:36
Maria Barr, kobieta z archiwalnej fotografii IPN, której tożsamość ustalono dzięki zaangażowaniu badaczy i pasjonatów historii, zostanie pochowana na londyńskim cmentarzu Gunnersbury, w grobie jej drugiego męża, a nie w grobie rodziców, jak do tej pory przypuszczano.

Po apelu Swiatłany Cichanouskiej o dialog, reżim Łukaszenki blokuje platformę do głosowania

20.03.2021 11:22
Po apelu Swiatłany Cichanouskiej o głosy poparcia w sprawie negocjacji władz z opozycją, władze zaczęły blokować platformę Gołos, na której odbywa się głosowanie. W piątek Białorusini mieli problemy z dostępem do internetu.

Białoruś: polski aktywista Igor Bancer skazany na półtora roku kolonii karnej za udział w proteście opozycji

20.03.2021 12:15
Sąd w Grodnie na zachodniej Białorusi skazał na półtora roku kolonii karnej Igora Bancera. Polski działacz społeczny i muzyk rockowy grodzieńskiego zespołu muzycznego "Mister X" został uznany winnym naruszenia prawa podczas ubiegłorocznych protestów białoruskiej opozycji .