X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rok Stanisława Lema. Obchody we Lwowie

20.01.2021 13:12
W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema, urodzonego we Lwowie, polskiego pisarza, filozofa, futurologa. Sejm RP ustanowił 2021 Rokiem Stanisława Lema. Środowiska kulturalne Lwowa również wybrały Lema patronem miasta.
Lwów
LwówEugeniusz Sało/Kurier Galicyjski

Lwowianie pamiętają o Stanisławie Lemie. Na budynku przy dawnej ulicy Brajlowskiej 4, dziś Łepkoho, gdzie Lem spędził lata dziecięce, zostanie umieszczona tablica pamiątkowa.

Dr Ostap Śliwiński, polonista Uniwersytetu Lwowskiego zaznaczył, że wycieczki, które są planowane, na pewno będą zaczynały się przy domu Stanisława Lema. - To miejsce musi być w jakiś sposób upamiętnione i powinno stać się takim ważnym punktem na kulturalnej mapie Lwowa - powiedział tłumacz.

Jesienią tego roku we Lwowie planowany jest również kongres futurologów. A w miejscu dawnej zajezdni tramwajowej ma też powstać plac imienia Stanisława Lema z nową kreatywną przestrzenią.

Stanisław Lem urodził się we Lwowie 13 września 1921 roku. Po wojnie wraz z rodziną przeniósł się do Krakowa. O Lwowie jednak nie zapomniał. W jego biograficznej powieści "Wysoki Zamek" znajdziemy wiele sentymentalnych wspomnień.

PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Lwów Stanisław Lem