X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska pomoc dla rodzinnego domu dziecka w Haliczu na Ukrainie

10.12.2020 13:25
W Haliczu w obwodzie iwanofrankiwskim na Ukrainie, dzięki pomocy finansowej z Polski, odnowiono rodzinny dom dziecka. Budynek ucierpiał podczas czerwcowej powodzi. Od 2015 roku mieszkają tam rodziny przybyłe z Donbasu, gdzie toczą się działania wojenne.
Audio
  • Ukraina: Polska pomoc dla rodzinnego domu dziecka w Haliczu. Materiał Eugeniusza Sało
Rodzinny dom dziecka w Haliczu
Rodzinny dom dziecka w HaliczuŹródło fotografii: https://leopolis.news/

W ramach programu "Polska pomoc" realizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, na remont przeznaczono 25 tysięcy euro. Odnowiono m.in. zalany parter budynku, pomieszczenia gospodarcze, przyległe terytorium, zakupiono też meble i sprzęt AGD. Eliza Dzwonkiewicz, konsul generalna RP we Lwowie, zaznaczyła, że w wyniku powodzi budynek nie nadawał się do mieszkania.

- Naprawdę było widać, że ta powódź przyniosła ogromne straty. Podłoga była pozrywana. Zapach był okropny. Pracy trzeba było włożyć tak jak przy budowie nowego budynku albo przy takim generalnym remoncie. I jeszcze trzeba było usunąć skutki tej wilgoci - mówiła Dzwonkiewicz.

🇵🇱 9 grudnia 2020 r. w Haliczu w obwodzie iwano-frankowskim zakończyła się realizacja projektu „Renowacja rodzinnego...

Opublikowany przez Konsulat Generalny RP we Lwowie / Генеральне Консульство РП у Львові Środa, 9 grudnia 2020

Konsul generalna RP podkreśliła, że Polska wspiera i będzie wspierać Ukrainę i Ukraińców nie tylko na płaszczyźnie politycznej, ale także w rozwiązywaniu codziennych problemów. - Tak rozumiemy znaczenie słowa "solidarność" - podsumowała.

Rodzinnym domem dziecka opiekuję się Fundacja Charytatywna "Misja Chrześcijanina".
IAR/dad

Rozpoczął się 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

09.12.2020 16:35
Pokaz "Wojaczka" Lecha Majewskiego otworzył we wtorek 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Z uwagi na sytuację epidemiczną i związane z nią obostrzenia wydarzenie odbywa się w formule online, a dostęp do filmów mają akredytowani przedstawiciele branży i dziennikarze.

79. lat temu zakończyła się bitwa o Tobruk. W walkach brała udział polska Brygada Strzelców Karpackich

09.12.2020 14:00
Bitwa o twierdzę w Tobruku zakończyła się w nocy z 9 na 10 grudnia 1941 roku. Zwycięskie wojska alianckie pokonały niemieckie oddziały pod dowództwem generała Erwina Rommla. W walkach znaczący udział miała polska Samodzielna Brygada Strzelców Karpackich pod dowództwem generała Stanisława Kopańskiego. Udana obrona Tobruku w 1941 roku była najsłynniejszym epizodem II wojny światowej w Afryce Północnej.

40 lat temu polskiemu poecie wręczono literackiego Nobla

10.12.2020 13:13
10 grudnia 1980 roku Czesław Miłosz odebrał w Sztokholmie literacką Nagrodę Nobla z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa.