X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Projekt "Polacy Zmieniają Świat. Innovation Hub". Wsparcie dla polonijnej nauki

29.11.2020 09:23
Celem projektu "Polacy Zmieniają Świat. Innovation Hub. Łączymy naukę z biznesem" jest wsparcie polonijnych naukowców, inżynierów i wynalazców, wykorzystanie ich potencjału w celu zwiększenia dynamiki polskich przedsięwzięć naukowych.
Audio
  • Projekt "Polacy Zmieniają Świat". Relacja Przemysława Pawełek [posłuchaj]
Polacy Zmieniają Świat
Polacy Zmieniają Światźr. https://www.gov.pl/

Zainaugurowano projekt "Polacy Zmieniają Świat. Innovation Hub. Łączymy naukę z biznesem". To program, którego celem jest wsparcie polonijnych naukowców, inżynierów i wynalazców, wykorzystanie ich potencjału w celu zwiększenia dynamiki polskich przedsięwzięć naukowych. Chodzi też o umożliwienie współpracy z dużymi polskimi firmami i spółkami Skarbu Państwa.

Liderem naukowym projektu jest Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, któremu towarzyszą Politechnika Warszawska i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski podkreślił, że to bardzo ważny projekt. Dodał, że wielką wartością jest współpraca z Polonią i Polakami.

Dodał, że dziś trzeba łamać bariery i w sposób ofensywny wychodzić i zapraszać do współpracy polskich naukowców, oraz - jak uzupełnił - naukowców, którzy odnaleźli polskie korzenie i chcą pracować dla Polski.

Jednym z patronów medialnych projektu jest Polskie Radio.


IAR/pp