X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Trwa rekrutacja wolontariuszy do czwartej edycji Wolontariatu Syberyjskiego

01.10.2020 12:07
Do 4 października osoby, które chcą pomagać mieszkańcom krajów byłego ZSRR, mogą zgłaszać się do IV edycji Wolontariatu Syberyjskiego.  
Audio
  • Rozmowa z ks. Leszkiem Kryżą, dyrektorem Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski [posłuchaj]
Wierszyna na Syberii
Wierszyna na SyberiiMaciej Jastrzębski/ Polskie Radio

Wolontariat Syberyjski to projekt Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski. Zaproszenie jest otwarte dla wszystkich chętnych, którzy, niezależnie od wieku i dotychczasowych doświadczeń wolontariackich, chcieliby podzielić się swoim czasem, talentami i wiarą z mieszkańcami krajów byłego ZSRR.

– Podczas wyjazdów na Syberię i spotkań z tamtejszymi duszpasterzami zrodziła się idea, że miło by było, gdyby grupa ludzi z Polski, zdecydowała się na wolontariat, polegający na wyjeździe na Syberię i nie tylko, w celu różnorakiej pomocy w tamtejszych parafiach – wyjaśnia ks. Leszek Kryża, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP. Jak dodaje, pomoc ta dotyczy przede wszystkim pracy z dziećmi i młodzieżą, dzięki której młodzi i starsi Polacy mają okazję podzielić się mieszkańcami Wschodu swoją wiarą, talentami i czasem.

Dotychczas wolontariusze realizowali swoje zadania na Syberii, w Kazachstanie, na Ukrainie, w Abchazji i Rumunii. Kandydaci do kolejnej edycji Wolontariatu Syberyjskiego mogą zgłaszać się, pisząc na adres wschód@misje.pl. Znajomość języka rosyjskiego lub ukraińskiego – choć jest dużym atutem – nie jest wymagana. Konieczny jest natomiast udział w rocznym programie formacyjnym, przygotowującym do wyjazdu. 

Z ks. Leszkiem Kryżą, dyrektorem  Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski, rozmawia Ewa Plisiecka.