X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Gala Konkursu "Być Polakiem" na Zamku Królewskim w Warszawie

05.08.2020 13:52
Na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody w 11. Konkursie „Być Polakiem”. Był on skierowany do dzieci i młodzieży pochodzenia polskiego, mieszkających poza granicami kraju. W roku jubileuszu 40-lecia rejestracji NSZZ Solidarność tematem prac filmowych, rysunkowych i literackich było słowo solidarność, które dla Polaków znaczyło tak wiele i stało się symbolem - podkreśliła podczas uroczystości marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Audio
  • Z poseł Joanną Fabisiak, organizatorką Konkursu "Być Polakiem", rozmawia Halina Ostas [posłuchaj]
  • Gala Konkursu "Być Polakiem", na Zamku Królewskim w Warszawie. Relacja Haliny Ostas [posłuchaj]
Gala Konkursu Być Polakiem na Zamku Królewskim w Warszawie
Gala Konkursu "Być Polakiem" na Zamku Królewskim w WarszawieFoto: wspolnotapolska.org.pl

Wasze sukcesy to także sukces Polski – powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek, zwracając się do uczestników konkursu dla dzieci i młodzieży polonijnej „Być Polakiem”.

To już XI edycja wydarzenia, które służy umacnianiu tożsamości narodowej dzieci i młodzieży polskiej urodzonej poza granicami Polski i wychowującej się w miejscu zamieszkania.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, prezes Wspólnoty Polskiej Dariusz Piotr Bonisławski i rektor Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie prof. dr inż. Tomasz J. Kaźmierski wręczyli laureatom polskie flagi, dyplomy i upominki. Przekazano także wyróżnienia i nagrody dla nauczycieli.

W uroczystej gali, która odbyła się w warszawskim Zamku Królewskim, oprócz laureatów i uczestników konkursu wzięli też udział m.in. pomysłodawczyni i organizatorka konkursu, poseł Joanna Fabisiak oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Dziedziczak.

Marszałek Sejmu zwróciła w swoim wystąpieniu uwagę, że choć nasi rodacy są rozsiani po całym świecie, uczestnicy konkursu znają swoje korzenie i są z Polską związani. – Jesteście znakomitymi ambasadorami Polski na całym świecie. Chciałam wam bardzo serdecznie, z głębi serca podziękować za to, że podjęliście się tego trudu – podkreśliła Elżbieta Witek. Marszałek Sejmu wyraziła też wdzięczność nauczycielom polonijnym, którzy wzięli udział w konkursie i gratulowała wszystkim jego uczestnikom. – Pamiętajcie, że zawsze powinniście wysoko nieść głowę, ponieważ Polska jest krajem z przepiękną historią i wielką tradycją. Naprawdę powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami, a konkurs „Być Polakiem” o tym właśnie przypomina – powiedziała.

Podczas uroczystości odczytano też listy okolicznościowe od Marszałka Senatu, Ministra Spraw Zagranicznych i Prezydent Rady Polonii Świata.

Na konkurs napłynęło 600 prac, a nagrodzono 15 z nich. Ma on zachęcić młodych Polaków na całym świecie do poznawania naszej historii, kultury, języka, geografii i obyczajów. Jego organizatorem jest Fundacja „Świat na tak” oraz Stowarzyszenie "Wspólnota Polska". Wspierają ich środowiska i organizacje polonijne. Konkurs „Być Polakiem” jest organizowany od 2010 roku.

Do wysłuchania rozmowy z poseł Joanną Fabisiak, organizatorką Konkursu "Być Polakiem", zaprasza Halina Ostas.


IAR/wspolnotapolska.org.pl/ho