X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Andrzej Duda zdobył najwięcej głosów wśród Polonii w USA

13.07.2020 08:52
Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie wśród amerykańskiej Polonii. Obecnego prezydenta poparło 55 procent głosujących, a Rafała Trzaskowskiego - 45 procent. W USA prezydent Duda wyprzedził swego rywala o ponad 3 i pół tysiąca głosów.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda wygrał wybory wśród amerykańskiej Polonii. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Głosowanie w polskim konsulacie w Nowym Jorku
Głosowanie w polskim konsulacie w Nowym JorkuPAP/Marcin Cholewiński

Głosowanie na terytorium Stanów Zjednoczonych odbywało się w sobotę. Największe poparcie prezydent Andrzej Duda uzyskał w Chicago, zdobywając 71 procent głosów. Na jego rywala głosowało tam 29 procent wyborców. W nowojorskim okręgu konsularnym prezydent Duda wygrał stosunkiem 52: 48 procent. Z kolei Rafał Trzaskowski zwyciężył w trzech mniej licznych okręgach konsularnych: Los Angeles (72 procent), Waszyngton (68 procent) i Houston (63 procent).


W całych Stanach Zjednoczonych Andrzej Duda uzyskał ponad 19 tysięcy 700 głosów, a Rafał Trzaskowski niespełna 16 tysięcy 200.

Różnica między I a II turą

W głosowaniu na terytorium całych Stanów Zjednoczonych oddano prawie 36 tysięcy ważnych głosów, czyli o 10 tysięcy więcej niż w pierwszej turze. Tegoroczna frekwencja była o ponad połowę wyższa niż w roku 2015, kiedy to na terenie USA oddano 23 tysiące głosów. Pięć lat temu Andrzej Duda uzyskał prawie 80 procent głosów amerykańskiej Polonii.

W niedzielnych wyborach prezydenckich zwyciężył popierany przez PiS Andrzej Duda - wynika z badania late poll analizującego dane z 90 proc. komisji wyborczych. Urzędujący prezydent zdobył poparcie 51 proc. Polaków. Na jego kontrkandydata, prezydenta Warszawy i wiceprzewodniczącego PO, zagłosowało 49 proc. Polaków. Frekwencja wyniosła zaś 67,9. Sondaż przeprowadził Ipsos na zlecenie TVP, TVN i Polsatu.


IAR/dad

Lwów: II tura wyborów prezydenckich w Konsulacie Generalnym RP

12.07.2020 22:20
W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 142 we Lwowie w II turze było 312 uprawnionych do głosowania, a więc więcej niż dwa tygodnie temu, gdy w spisie znalazło się 241 osób.  

"Sukces frekwencyjny". PKW o wyborach prezydenckich

12.07.2020 23:02
Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała o zakończeniu głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich. Cisza wyborcza nie została przedłużona.