X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kierunek: Polska. „My wiedzieliśmy, że do Polski chcemy wrócić”

28.04.2020 18:22
Trzeba zadbać aby dzieci były zakorzenione w polskiej rodzinie, tej najbliższej, ale też aby znały babcie, dziadków, ciocie, wujków, dalszych i bliższych kuzynów – wylicza Iwona Hyllus, mama trzech córek. Całą rodziną bo blisko 30-tu latach wrócili z Niemiec. „Rodzina to też historia, tradycja, zwyczaje, mnóstwo wspomnień z przeszłości i wspólnych planów na przyszłość” - podkreśla.
Audio
  • Kierunek: Polska. „My wiedzieliśmy, że do Polski chcemy wrócić”
zdjęcie ilustracyjne: rodzina w podróży
zdjęcie ilustracyjne: rodzina w podróżyFoto: Tookapic z Pixabay

„My wiedzieliśmy, że do Polski chcemy wrócić” – opowiada Rober Hyllus. „Najstarszej córce daliśmy wybór, że jeżeli chce zostać w Niemczech, to pomożemy jej zorganizować tam życie. Młodszych dzieci też nie odcinaliśmy od niemieckiej historii, to jest i będzie ich część życia. Ale też często przyjeżdżaliśmy do Polski, chodziliśmy do teatru i kina, kupowaliśmy polskie książki. Dla naszych dzieci to nie tylko była nasza ojczyzna. Polskie pochodzenia było dla nich ważne, określało ich tożsamość” – relacjonuje ojciec rodziny.

Jak wykorzystać własne doświadczenie emigracyjne do przeprowadzki dzieci do rodzinnego kraju przybliżają rodzice, Iwona i Robert Hyllus.

Na audycję „Kierunek: Polska” zaprasza Małgorzata Frydrych.