X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kierunek: Polska. Powrót do domu: co to oznacza?

19.02.2020 13:51
„Komfortowe życie na chwilę zajmuje uwagę, odciąga nas od myślenia o problemach, pozwala nie konfrontować się z codziennością. Przychodzi jednak moment, kiedy brak rodziny, bliskich osób wokół nas wpływa na jakość naszego życia" – tłumaczy psycholog Bożena Falkowska.
Audio
Rodzinne powroty do ojczyzny. Co to oznacza w praktyce?
Rodzinne powroty do ojczyzny. Co to oznacza w praktyce?Foto: Anemone123 z Pixabay

Zdarza się, że emigranci wyjeżdżając za pracą, trochę uciekają od rodzinnych problemów do życia na wyższym poziomie ekonomicznym, ale też zderzają się na miejscu z zupełną pustką. „Komfortowe życie na chwilę zajmuje uwagę, odciąga nas od myślenia o problemach, pozwala nie konfrontować się z codziennością” – tłumaczy psycholog Bożena Falkowska.

„Przychodzi jednak moment, kiedy brak rodziny, bliskich osób wokół nas wpływa na jakość naszego życia. Bo tylko przeglądając się w drugiej osobie, mamy możliwość odnalezienia prawdziwego siebie. A pozwalając sobie na bliskie relacje pozwalamy sami sobie na szczęśliwe życie. Tylko w takim kontekście tęsknota za polskim jedzeniem, pierogami babci czy wigilijnym makowcem ma sens. W innym wypadku możemy pójść w Londynie do polskich delikatesów, kupić potrawy znane z dzieciństwa i zaspokoić swój smak. Ale bliskości to nam nie zrekompensuje” – wyjaśnia ekspert.

O tym, że emigranci najczęściej wracają do kraju dla rodziny i co to oznacza przybliża psycholog Bożena Falkowska.

Na audycję „Kierunek: Polska” zaprasza Małgorzata Frydrych.