X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polonia w Chicago zebrała 366 tys. dolarów na pomoc chorym dzieciom z Polski

10.02.2020 09:27
W Stanach Zjednoczonych odbył się 23. Radioton, charytatywna akcja na rzecz chorych dzieci z Polski. Zebrano rekordowe 366 tysięcy dolarów.
Audio
  • Chicago: Polonia zebrała 366 tys. dolarów na pomoc chorym dzieciom z Polski. Materiał Piotra Orłowskiego (IAR)
Centrum Chicago
Centrum ChicagoSvetlana Ageeva/ Shutterstock

Radioton jest zbiórką prowadzoną na antenie Polskiego Radia 1030 w Chicago. Co roku, na początku lutego, rozgłośnia na weekend zawiesza ramówkę i oddaje antenę wolontariuszom. Na apele o pomoc odpowiadają tysiące osób z całych Stanów Zjednoczonych. Prowadzone są też licytacje cennych przedmiotów. Wśród tegorocznych były między innymi naszyjnik ofiarowany przez pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę oraz pamiątkowy obraz zmarłego koszykarza Kobego Bryanta. Kolaż ze zdjęciami i fragmentem siatki z jego ostatniego meczu pochodzi z limitowanej serii.

- W ubiegłym roku wydaliśmy 300 tysięcy dolarów na leczenie 62 dzieci. W tym roku będziemy mogli przyjąć ich jeszcze więcej. To nas bardzo cieszy - powiedziała Dorota Małachowski - prezes Fundacji Dar Serca. Podopieczni fundacji to osoby z rzadkimi chorobami, dla których leczenie za oceanem jest jedyną szansą na odzyskanie zdrowia i sprawności. Części z nich przed przyjazdem do USA lekarze nie dawali szans na przeżycie. Polonijna fundacja pomogła dotychczas ponad tysiącu dzieciom z Polski. Można się z nią kontaktować przez stronę darserca.org.

IAR/dad