X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Lwów: Dyrektor Pałacu Wielkich Książąt Litewskich gościem Spotkań Ossolińskich

08.12.2019 12:25
Duch Rzeczypospolitej Obojga Narodów był obecny na sali. Wśród gości spotkania była m.in. konsul generalny Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie, Eliza Dzwonkiewicz.
Audio
  • Spotkania Ossolińskie we Lwowie. Relacja Wojciecha Jankowskiego [posłuchaj]
Spotkania Ossolińskie we Lwowie
Spotkania Ossolińskie we LwowieFoto: Katarzyna Łoza

Vydas Dolinskas, dyrektor Muzeum Narodowego – Pałacu Wielkich Książąt przybliżył zebranym ideę i etapy odbudowy symbolu państwowości litewskiej. Pałac książąt litewskich po długoletnich badaniach, prowadzonych od roku 1987 był odtworzony, w latach 2002–2018. Jak zaznaczył dyrektor Vydas Dolinskas, pałac był odtworzony w taki sposób jak mógł wyglądać.

Dyrektor ocenił bardzo dobrze współpracę z polskimi instytucjami. Pałac współpracuje z ponad stoma placówkami kulturalnymi w Polsce: - Naszymi głównymi partnerami są Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie, czy Zamek Królewski w Warszawie. Bardzo różne instytucje są naszymi partnerami i ta współpraca jest bardzo aktywna w wielu dziedzinach, także Rzeczpospolita Obojga Narodów żyje nadal.


Spotkania Foto: Katarzyna Łoza

Wiele osób po wykładzie gratulowała wielkiego sukcesu odtworzenia zamku. Jeden z gości przypomniał, że językiem urzędowym Wielkiego Księstwa był język ruski i obecnie litewskie „dėkoju” jest zbliżone do ukraińskiego „diakuju”.

Wykład dyrektora Pałacu Wielkich Książąt Litewskich był 93. Spotkaniem Ossolińskim. Następne odbędzie się w lutym 2020 roku.

 

Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski

Zobacz więcej na temat: Lwów Wilno