X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rekordowe zainteresowanie głosowaniem wśród Polonii w USA

11.10.2019 12:33
Rekordowa liczba 32 tysięcy Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych zarejestrowała się do udziału w wyborach parlamentarnych. W tym roku lokale wyborcze będą działać w 23 stanach. Z powodu różnicy czasu głosowanie w USA odbędzie się jutro.
Audio
  • Rekordowe zainteresowanie głosowaniem w USA. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/roibu

W tegorocznych wyborach do Sejmu i Senatu na terenie Stanów Zjednoczonych powołano rekordową liczbę 48 komisji wyborczych. To o 16 więcej niż w wyborach parlamentarnych 2015 roku. Najwięcej punktów wyborczych będzie działać w aglomeracji chicagowskiej - 12 oraz w Nowym Jorku i przylegającym New Jersey - 7.

Lokale wyborcze zorganizowano także m.in. na Florydzie, w Georgii, Teksasie, Arizonie i Kalifornii. W całych Stanach Zjednoczonych zamiar głosowania zadeklarowało o 5 tysięcy więcej Polaków niż w 2015 roku gdy na listy wyborców wpisało się 27 tysięcy osób. Najliczniejsza grupa Polaków zarejestrowała się w Chicago i okolicach - 11500 osób. W Nowym Jorku i New Jersey prawie 10 tysięcy. Najmniej bo poniżej 100 osób zagłosuje w Central Fall w Rhode Island.

Głosy Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych, podobnie jak całej Polonii, wliczają się do warszawskich okręgów: 19 do Sejmu i 44 do Senatu. Głosowanie w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się jutro o 7 rano i potrwa do 21:00 czasu lokalnego.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: wybory Polonia Polonia w USA