X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: Polska kultura na Rakowskim Festynie

25.08.2019 09:15
Niedaleko stolicy Białorusi odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej książce Sergiusza Piaseckiego "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy"
Audio
  • Białoruś: polska kultura na Rakowskim Festynie [posłuchaj]
Sergiusz Piasecki
Sergiusz Piaseckiwww.ipn.gov.pl

W Rakowie niedaleko stolicy Białorusi, Mińska, zostanie dziś odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona książce Sergiusza Piaseckiego "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy". Będzie to część programu organizowanego po raz czwarty w tym miasteczku "Rakowskiego Festynu" przybliżającego kultury narodów blisko związanych z tą miejscowością.

W okresie II Rzeczypospolitej Raków był polskim miastem położonym bardzo blisko radzieckiej granicy. Uzyskał wtedy nieoficjalny status "stolicy przemytników", gdyż znaczna część ludności żyła z nielegalnego przewożenia towarów przez granicę. Ówczesne życie w tym mieście opisał Sergiusz Piasecki w książce "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy". 

Dziś zostanie odsłonięta tablica upamiętniającą tę książkę. Ma się na niej znaleźć gwiazdozbiór Wielkiej Niedźwiedzicy, który będzie widoczny również nocą. 

Odsłonięcie tablicy odbędzie się podczas "Rakowskiego Festynu", współorganizowanego przez Ambasadę Polski na Białorusi. Na imprezie będą prezentowane kultury: białoruska , polska, żydowska i litewska. Wystąpi też polski zespół "Tekla Klebetnica", zaplanowano też prezentację wystawy i książki poświęconej polskiemu malarzowi Ferdynandowi Ruszczycowi, który pochodził z okolic Rakowa.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Polacy na Białorusi KULTURA