X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Mamy pierwsze medale na Paraolimpiadzie w Tokio. Premier pogratulował sportowcom

25.08.2021 15:25
Pierwszy, brązowy krążek w wyścigu na dochodzenie na dystansie czterech kilometrów wywalczył niedowidzący kolarz torowy Marcin Polak wraz ze swoim pilotem Michałem Ładoszem. Drugi, srebrny medal zdobył Adrian Castro w szermierce na wózkach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock/ Alexandr Zadiraka

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował polskim paraolimpijczykom pierwszych medali, zdobytych podczas tegorocznych Igrzysk.

"Medalowa środa na Paraolimpiadzie w Tokio!. Brawo Panowie i Polski Komitet Paraolimpijski!" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.


Pierwszy, brązowy krążek w wyścigu na dochodzenie na dystansie czterech kilometrów wywalczył niedowidzący kolarz torowy Marcin Polak wraz ze swoim pilotem Michałem Ładoszem.


Drugi medal zdobył Adrian Castro, który został wicemistrzem olimpijskim w szermierce na wózkach w kategorii B, to znaczy dla osób po urazie rdzenia kręgowego, z porażonymi kończynami dolnymi lub z minimalnym niedowładem rąk.


IAR/ho

Zobacz więcej na temat: paraolimpiada Tokio SPORT

Litwa dziękuje Polsce za ewakuację Afgańczyków, którzy współpracowali z litewskim wojskiem

25.08.2021 11:41
Wielkie podziękowania dla naszych polskich przyjaciół za pomoc i wspaniałą współpracę – napisał w środę na Twitterze Arnoldas Pranckeviczius, wiceszef litewskiego MSZ, dziękując za ewakuacją z Afganistanu osób, o które prosiła Litwa.

Ważna decyzja niemieckiego sądu ws. Nord Stream 2. Podtrzymał odmowę derogacji dla gazociągu

25.08.2021 12:42
Wyższy Sąd Krajowy w Düsseldorfie oddalił skargę właściciela gazociągu Nord Stream 2 na odmowną decyzję niemieckiego regulatora ws. derogacji, czyli zwolnienia z zasad funkcjonowania regulowanych dyrektywą gazową.

Instytut Książki: ogłoszono nabór do Szkoły Nowych Tłumaczy

25.08.2021 13:22
Instytut Książki ogłosił nabór do Szkoły Nowych Tłumaczy. To cykl nieodpłatnych warsztatów dla początkujących tłumaczy literatury polskiej na języki obce.