X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Andrzej Duda z wizytą w Tokio. Prezydent odznaczył prezesa Toyoty

22.07.2021 14:17
Prezydent Andrzej Duda uhonorował prezesa Toyoty Takeshiego Uchiyamadę Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się w polskiej ambasadzie w Tokio, do którego dziś przybył prezydent Polski. Takeshi Uchiyamada otrzymał Order za wybitne zasługi w rozwijaniu przemysłu motoryzacyjnego w Polsce oraz działalność na rzecz współpracy kulturalnej.
Audio
  • Spotkanie z przedstawicielami Ośrodka Pomocy Społecznej Fukudenkai w Tokio rozpoczęło wizytę prezydenta Dudy w Japonii. Materiał Witolda Banacha (IAR)
Prezydent Andrzej Duda uhonorował prezesa Toyoty Takeshiego Uchiyamadę Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi.
Prezydent Andrzej Duda uhonorował prezesa Toyoty Takeshiego Uchiyamadę Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi.Źródło: Twitter/ Kancelaria Prezydenta @prezydentpl

Prezydent Andrzej Duda mówił podczas uroczystości, że Takeshi Uchiyamada to jeden z symboli polsko-japońskiej współpracy gospodarczej. Podkreślił, że prezes Uchiyamada jest wybitnym menadżerem, dzięki któremu koncern Toyota stał się światowym liderem innowacyjnej i przyjaznej środowisku motoryzacji. Wskazał, że zasługą prezesa Uchiyamady jest rozwój jego firmy w Polsce. Powiedział, że w ciągu ostatnich lat Toyota zainwestowała ponad 5 i pół miliarda złotych w zakłady produkcyjne w dwóch polskich miastach: Wałbrzychu i Wielczu-Laskowicach, Te inwestycje - dodał - realizowane przez znaną na całym świcie firmę, dumę Japonii, wywołały wśród japońskich przedsiębiorców ogromne zainteresowanie Polską.

Prezydent podkreślał także, że Takeshi Uchiyamada to ceniony mecenas kultury. Przypomniał, że dzięki jego działalności w ramach komitetu UE-Japan Fest w 2016 roku Wrocław otrzymał wsparcie finansowe i organizacyjne ze strony koncernu Toyota, kiedy nosił tytuł europejskiej stolicy kultury. Toyota - dodał - wspierała finansowo również wiele podróży studyjnych, a także sponsorowała liczne festiwale koncerty oraz wystawy prezentujące w Polsce różne aspekty sztuki japońskiej.

Podczas ceremonii w ambsadzie prezydent mówił też, że przyjeżdżając do Japonii chce okazać wsparcie polskiej ekipie olimpijskiej. Mówił, że w ten sposób wspiera też Japończyków, którzy włożyli wielki wysiłek w organizację igrzysk mimo trudności.

Jutro prezydent spotka się z cesarzem Japonii Naruhito, a wieczorem - weźmie udział w ceremonii otwarcia Igrzysk. W sobotę, jeśli pozwoli na to reżim sanitarny, będzie oglądał występy polskich sportowców. Tego samego dnia ma spotkać się z premierem Japonii Yoshihide Sugą.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Andrzej Duda Japonia Tokio

USA i Niemcy porozumiały się w sprawie Nord Stream 2. "Waszyngton dał Berlinowi wolną rękę"

22.07.2021 13:19
Władze USA i RFN ogłosiły w środę we wspólnym oświadczeniu porozumienie w sprawie zakończenia sporu na temat gazociągu Nord Stream 2. W ramach umowy Niemcy zainwestują w ukraiński sektor energetyczny, zobowiążą się do sankcji w razie wrogich działań Rosji i wesprą Inicjatywę Trójmorza.

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio

22.07.2021 15:15
Prezydent Andrzej Duda rozpoczął wizytę w Tokio od spotkania z przedstawicielami Ośrodka Pomocy Społecznej Fukudenkai. Głównym punktem wizyty prezydenta w Japonii ma być udział w ceremonii otwarcia letnich Igrzysk Olimpijskich.