X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosyjscy komentatorzy: "Władza blokuje media niewygodne dla Kremla"

15.05.2021 10:15
Jednym z podstawowych narzędzi do cenzurowania i likwidacji niezależnych mediów jest ustawa o „zagranicznych agentach”
Audio
  • Rosyjscy komentatorzy - władza blokuje media niewygodne dla Kremla [posłuchaj]
Ілюстраційне фотоpxhere.com, CC0 Public Domain

Szefowa moskiewskiego oddziału Transparency International Elena Panfiłowa stwierdziła w rozmowie z portalem „Meduza”, że rosyjskie władze blokują wszystkie redakcje, które są niewygodne dla Kremla. W jej ocenie, jednym z podstawowych narzędzi do cenzurowania i likwidacji niezależnych mediów jest ustawa o „zagranicznych agentach”.

W Rosji co najmniej 20 redakcji zostało napiętnowanych statusem „zagraniczny agent”. Wśród mediów wpisanych na „czarną listę” Ministerstwa Sprawiedliwości są Radio Svoboda, portal „Meduza” i gazeta internetowa VTimes. Organizacje uznane w Rosji za „zagranicznego agenta” muszą każdą swoją publikację oznaczać specjalną formułą. Za brak opisu grożą wysokie grzywny.
Radio Svoboda jako „zagraniczny agent” ma do zapłacenia ponad 70 milionów rubli i wciąż sądy nakładają nowe grzywny. Z tego powodu redakcja ogranicza swoją pracę w Rosji i przenosi część pracowników do Pragi i Kijowa. Portal „Meduza” po ogłoszeniu, że jest „zagranicznym agentem” poinformował, że nadal funkcjonuje dzięki wsparciu finansowych wolontariuszy.

W ocenie części rosyjskich intelektualistów i komentatorów, Kreml niszcząc niezależne media nie zdaje sobie sprawy jak ogromną szkodę wyrządza całemu państwu, które może rozwijać się tylko w warunkach uczciwej konkurencji.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: media Rosja