X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska pomoc dla Madagaskaru. Ruszyła zbiórka pieniędzy

05.05.2021 09:16
Szpital franciszkanek misjonarek na Madagaskarze potrzebuje generatora tlenu, by móc ratować chorych na COVID-19. Zbiórkę pieniędzy na ten cel prowadzą Caritas Polska oraz Caritas Archidiecezji Poznańskiej - czytamy w środę w "Gazecie Polskiej Codziennie".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneShutterstock

Szpital franciszkanek misjonarek na Madagaskarze potrzebuje generatora tlenu, by móc ratować chorych na COVID-19. Zbiórkę pieniędzy na ten cel prowadzą Caritas Polska oraz Caritas Archidiecezji Poznańskiej - czytamy w środę w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Jak podał dziennik, "o pomoc apeluje pracująca tam w bardzo trudnych warunkach siostra Małgorzata Langner z Polski".

"Połowę pacjentów szpitala w Antsirabe, trzecim co do wielkości mieście na Madagaskarze, stanowią chorzy na COVID-19. Prowadzony przez franciszkanki misjonarki Maryi szpital współpracuje z placówką państwową, od której wypożycza butle. Tamtejsi medycy używają również koncentratorów tlenu, jednak nie wystarcza go dla wszystkich chorych. W szpitalu misjonarek pracuje obecnie siostra Małgorzata Langner z Polski, która mieszka na Madagaskarze od 14 lat" - podaje gazeta.

"Ciężko chorych umieszczamy w sali reanimacyjnej i często nie udaje nam się ich uratować. (...) W ubiegłym roku, dzięki pomocy Fundacji Polska Pomoc dla Afryki, otworzyliśmy nowe skrzydło szpitala. I dzisiaj jest ono pełne chorych na COVID" - pisze siostra Langner w korespondencji z "GPC".

Walka na śmierć i życie

"Misjonarka podkreśla, że w Antsirabe trwa walka na śmierć i życie. Niezbędny jest zakup generatora tlenu, który kosztuje 105 tys. euro, czyli około 480 tys. zł, co zdecydowanie przewyższa możliwości finansowe placówki, a dostawa urządzenia będzie możliwa dopiero po 50 dniach od wpłaty potrzebnej kwoty"- wskazuje gazeta.

"GPC" podkreśla też, że zbiórkę pieniędzy na ten sprzęt prowadzi Caritas. "Mottem naszego szpitala jest „Służba, ochrona życia”, dzień i noc staram się być gotowa, aby odpowiadać na to wezwanie. Siłę czerpię z modlitwy, adoracji, Eucharystii" – pisze do dziennika siostra Małgorzata Langner, apelując o wsparcie placówki. Informacje o możliwości przekazania pieniędzy można znaleźć na stronie internetowej Caritas.

PAP/da

Startuje Kongres 590. Wśród zagadnień: gospodarka, ekologia, społeczeństwo

04.05.2021 17:40
Bezpieczeństwo zdrowotne i ekologia; społeczeństwo; gospodarka; eksport i ekspansja gospodarcza oraz infrastruktura - to główne tematy rozpoczynającego się w środę dwudniowego Kongresu 590, na który zaplanowano kilkadziesiąt paneli i debat z udziałem m.in. ekspertów z różnych dziedzin.

Mężowie zaufania Swiatłany Cichanouskiej skazani na kolonie karne

04.05.2021 18:45
Sąd w białoruskim Homlu skazał czterech mężów zaufania Swiatłany Cichanouskiej na wyroki od sześciu do sześciu i pół roku kolonii karnej. Jurij Własow, Tatiana Kaniewska, Dmitrij Iwaszkow oraz Ałeksandr Szabalin zostali oskarżeni i skazani za "przygotowywanie zajęcia gmachów publicznych i masowych zamieszek".