X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Pierwszy w WOT kurs z przetrwania w niewoli i ucieczki

30.04.2021 13:36
Ponad 20 ochotników WOT uczestniczyło w pierwszym szkoleniu z SERE – technik przetrwania dla żołnierzy narażonych na dostanie się do niewoli - poinformowało w piątek Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.
Wojska Obrony Terytorialnej
Wojska Obrony TerytorialnejMON

W programie kursu wykorzystano doświadczeniach żołnierzy, którzy uczestniczyli w misjach zagranicznych. Nazwa kursu SERE to angielski skrót od Survival – przetrwanie w ekstremalnym środowisku; Evasion – unikanie, przeciwdziałanie pojmaniu przez przeciwnika; Resistance – opór, przeciwdziałanie wykorzystaniu w przypadku schwytania; Escape – ucieczka, z zamiarem dołączenia do swoich sił.

Szkolenia SERE prowadzi się na trzech poziomach - A to szkolenie teoretyczne obowiązkowe dla każdego żołnierza; na kursach B oprócz powtórzenia wiedzy teoretycznej uczestnicy spędzają kilka dni w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych, z ograniczonymi zapasami żywności i wody; kurs C prowadzony jest w jeszcze trudniejszych warunkach niż B, np. zimą w górach.

- Kurs SERE poziomu B jest pilotażowym przedsięwzięciem w Centrum Szkolenia WOT. Zależało nam na stworzeniu szkolenia, które będzie odzwierciedlało realne warunki działania - powiedział cytowany w komunikacie CS WOT komendant Centrum płk Krzysztof Leszczyński. - Szkolenie SERE przeznaczone jest dla personelu wojskowego, który w ramach prowadzonych działań operacyjnych narażony jest na izolację w terenie przeciwnika - dodał.

Centrum Szkolenia WOT im. kpt. Eugeniusza Konopackiego, ps. "Trzaska" w Toruniu działa od 2018 r. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy terytorialnej służby wojskowej i żołnierzy zawodowych do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach brygad obrony terytorialnej.

IAR/dad

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki w "L’Opinion" o miejscu Polski w Europie

30.04.2021 10:27
Francuski dziennik "L’Opinion" opublikował serię artykułów na temat Święta Narodowego 3 Maja i miejsca Polski w Europie. Autorami tekstów są między innymi prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Artykuły ukazały się w ramach projektu "Opowiadamy Polskę światu" realizowanego przez Instytut Nowych Mediów.

W ponad 50. mediach na świecie teksty o Polsce z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30.04.2021 11:38
W najbliższych dniach w ponad 50. mediach na całym świecie ukażą się teksty na temat Polski. Tym razem okazją do publikacji jest 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Polska Agencja Kosmiczna uczci Rok Stanisława Lema

30.04.2021 12:15
Wraz z Instytutem Przyszłości im. Stanisława Lema Polska Agencja Kosmiczna włącza się w obchody roku najwybitniejszego polskiego pisarza science fiction, filozofa i futorologa.