X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Rosji wszczęto nowe postępowanie karne wobec Nawalnego i jego współpracowników

29.04.2021 13:27
Współpracownicy Aleksieja Nawalnego poinformowali w czwartek, że przeciwko opozycjoniście i jego kolegom - Iwanowi Żdanowowi i Leonidowi Wołkowowi, wszczęto nowe postępowanie karne, dotyczące "założenia organizacji społecznej zagrażającej prawom obywateli". Niedługo potem Leonid Wołkow ogłosił, że sieć sztabów polityka w regionach Rosji kończy działalność. - Sztaby nie mogą kontynuować pracy, bo groziłoby to wyrokami za ekstremizm - oznajmił.
Audio
  • W Rosji trwają represje wobec uczestników akcji "Wolność dla Nawalnego", zorganizowanej 21 kwietnia. Od sześciu dni funkcjonariusze policji pukają do drzwi niezależnych dziennikarzy, obrońców praw człowieka i zwolenników opozycji. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Sankt Petersburg: służby usuwają graffiti przedstawiające Aleksieja Nawalnego.
Sankt Petersburg: służby usuwają graffiti przedstawiające Aleksieja Nawalnego. PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV

Działalność sztabów "jest niemożliwa w obecnym kształcie", bo zostanie zakwalifikowana jako ekstremizm, co skutkowałoby wyrokami w postępowaniach karnych przeciwko "tym, którzy pracują w sztabach, którzy współpracują z nimi bądź którzy im pomagają" - oświadczył Wołkow.

- Praca w takich warunkach jest niemożliwa. Oficjalnie rozwiązujemy sieć sztabów Nawalnego - poinformował.

Zapewnił przy tym, że zwolennicy opozycjonisty "nie opuszczają rąk".

- Są dziesiątki silnych i świetnych polityków regionalnych i tysiące ich zwolenników. Są silne i samodzielne organizacje polityczne, które będą zajmować się materiałami śledczymi i wyborami, kampaniami społecznymi i mityngami - oświadczył Wołkow.

Sieć sztabów Nawalnego

Sieć sztabów Nawalnego w regionach Rosji powstała przed rokiem 2018, gdy opozycjonista zamierzał startować w wyborach prezydenckich, do których później nie został dopuszczony. Sztaby zajmowały się koordynacją demonstracji zwolenników Nawalnego, które odbywały się w późniejszych latach w wielu miastach Rosji, pod hasłami przeciwko korupcji.

Moskiewski Sąd Miejski ograniczył we wtorek działalność, założonych przez Aleksieja Nawalnego, Fundacji Walki z Korupcją (FBK) i Fundacji Obrony Praw Obywateli (FZPG) do czasu podjęcia decyzji o tym, czy uznać je za organizacje ekstremistyczne – podały media w Rosji, powołując się na biuro prasowe sądu.

Zgodnie z decyzją sądu, FBK i FZPG zostały objęte zakazem "niektórych działań", co - według obrony - oznacza, że nie będą one mogły współpracować z prasą, organizować imprez publicznych, korzystać z banków i uczestniczyć w wyborach.

O uznanie ich za organizacje ekstremistyczne zwróciła się do sądu prokuratura.


IAR/PAP/dad

Francuzi chcą zaproponować Polsce partnerstwo na każdym etapie programu jądrowego

29.04.2021 10:41
Francuski EDF może być dla Polski partnerem na każdym etapie programu jądrowego, od początku do końca - przekonuje wiceprezes koncernu Vakis Ramany. Francuzi zapowiadają wsparcie swojego rządu, rozwiązania finansowe oraz włączenie Polski w łańcuchy dostaw.

Komisja Europejska rozkłada ręce w sprawie Nord Stream 2

29.04.2021 12:17
Wysoki przedstawiciel Unii Europejskiej do spraw polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Josep Borell uznał, że instytucje unijne nie mogą zatrzymać Nord Stream 2 i sprzeciwił się sankcjom USA wobec tego projektu. Parlament Europejski może przyjąć rezolucję wzywającą Brukselę do działania.

76 lat temu amerykańskie wojska wyzwoliły KL Dachau

29.04.2021 12:27
29 kwietnia 1945 roku żołnierze z 7. Armii generała George'a Pattona  wyzwolili niemiecki obóz koncentracyjny w Dachau w pobliżu Monachium.