X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Małgorzata Gosiewska z wizytą w centrum pomocy dzieciom przy linii frontu w Donbasie

22.04.2021 14:53
Słodycze, zabawki i sprzęt komputerowy otrzymały dzieci z Pionerskiego w Donbasie. Ośrodek dla dzieci Kowczeh, znajdujący się kilka kilometrów od linii frontu, odwiedziła polska delegacja na czele z wicemarszałek Sejmu Małgorzatą Gosiewską.
Audio
  • Donbas: wizyta w centrum pomocy dzieciom przy linii frontu. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Małgorzata Gosiewska z wizytą w ośrodku dla dzieci w Donbasie
Małgorzata Gosiewska z wizytą w ośrodku dla dzieci w DonbasieŹródło: Twitter/ PLinUkraine @PLinUkraine

Ośrodek "Kowczeh" założony przez rzymskokatolicką organizację Chrześcijańska Służba Ratunku działa w Pioniersku nad Morzem Azowskim. Stąd do pozycji separatystów jest mniej niż 10 kilometrów. Jak wyjaśnia szef ośrodka Wołodymyr Zawadzki dzieci pochodzą głównie z tzw. trudnych rodzin.

Jak dodaje, ośrodek współpracuje z rodzicami, stara się pomagać dzieciom w nauce, ponadto dzieci mają spotkania z psychologiem, ale też wspólne modlitwy. Oprócz sprzętu komputerowego i słodyczy dzieci od wicemarszałek Gosiewskiej otrzymały sejmowe maskotki.

W czwartek polska delegacja w Donbasie odwiedzi też Awdijiwkę i Słowiańsk w Donbasie. W planach spotkanie m.in. z ukraińskimi żołnierzami służącymi na linii frontu.


IAR/dad

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński: Rosja wciąż pozostaje państwem nieobliczanym

22.04.2021 12:04
Rosja, choć jest państwem dużo słabszym niż kiedyś, wciąż pozostaje państwem nieobliczalnym, państwem które posiada środki do tego, aby wywoływać konflikty zbrojne, a także żeby dokonywać przestępstw - powiedział w czwartek wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

NATO solidarne z Czechami ws. ataku GRU na skład amunicji

22.04.2021 13:11
Sojusznicy w NATO solidaryzują się z Czechami w sprawie ataku rosyjskich służb na skład amunicji na Morawach w 2014 roku - podkreślił sekretarz generalny Paktu Jens Stoltenberg. W czwartek minister spraw zagranicznych Czech poinformował ambasadorów państw członkowskich Sojuszu o udziale agentów wywiadu wojskowego GRU w ataku na Morawach 7 lat temu.