X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Małgorzata Gosiewska na Ukrainie: nie ma zgody na łamanie prawa międzynarodowego

20.04.2021 17:11
Poprzez spotkanie w Mariupolu w ramach Trójkąta Lubelskiego chcemy pokazać, że nie ma zgody na łamanie prawa międzynarodowego – oświadczyła we wtorek w Kijowie wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Gosiewska przed wyruszeniem do Donbasu.
Audio
  • Jak wyjaśnia Małgorzata Gosiewska, wizyta parlamentarzystów na wschodzie Ukrainy to przejaw solidarności z Ukrainą (IAR)
Małgorzata Gosiewska na Ukrainie
Małgorzata Gosiewska na UkrainieSejm Rzeczypospolitej Polskiej

Małgorzata Gosiewska w stolicy Ukrainy oddała hołd ofiarom rosyjskiej agresji trwającej od 2014 roku.

Wicemarszałek złożyła kwiaty pod Ścianą Pamięci Żołnierzy Poległych za Ukrainę przed Monasterem św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach w Kijowie. Na miejscu zmówiono też ekumeniczną modlitwę.

- Spotykamy się w miejscu ważnym przede wszystkim dla ukraińskiego społeczeństwa. Dla mnie też, bo nie pierwszy raz stoję przed tą ścianą, nie pierwszy raz patrzę na twarze żołnierzy, ludzi, którzy oddali swoje życie za ojczyznę, broniąc Ukrainy, ale broniąc też po prostu wolnego świata - powiedziała Gosiewska przed ścianą poległych.

- Za chwilę wyruszam na Donbas. Jutro spotykamy się w szerszym formacie – w formacie Trójkąta Lubelskiego. Cieszę się, że do takiego spotkania dojdzie, że ten format nabiera kształtu również parlamentarnego, nie tylko (na poziomie) ministrów spraw zagranicznych - podkreśliła wicemarszałek Sejmu.

Spotkanie w Mariupolu

Środowe spotkanie odbędzie się w Mariupolu – "miejscu ważnym dla Ukrainy, teraz szczególnie ważnym w kontekście eskalacji (ze strony) Federacji Rosyjskiej" - wskazała Gosiewska.

- Chcemy w ten sposób wyrazić solidarność z Ukrainą – z państwem ukraińskim i z narodem ukraińskim, ale też pokazać państwu na wschodzie, że nie ma zgody na łamanie prawa międzynarodowego, nie ma zgody na agresję, nie ma zgody na politykę, jaką w tej chwili – ale nie tylko w tej chwili, na przestrzeni wielu, wielu lat - prowadzi Federacja Rosyjska - dodała.

Wizycie na Ukrainie Małgorzata Maria Gosiewska z oczywistych względów w Kijowie towarzyszy duże zainteresowanie...

Opublikowany przez Pawła Bobołowicza Wtorek, 20 kwietnia 2021

- Nasz przekaz będzie kierowany do (prezydenta Rosji) Władimira Putina jako zdecydowany sprzeciw i deklaracja, że Ukrainy nie pozostawimy samej - wskazała wicemarszałek.

- By ta nasza obecność i wsparcie dla Ukrainy miało rzeczywiście moc, która jest w stanie Ukrainę obronić, chcemy zaapelować do państw zachodnich, do polityków zachodnich, byśmy wspólnie mogli przeciwstawić się rosyjskiej agresji - dodała Gosiewska.

Gosiewska: Zachód powinien zareagować

Według wicemarszałek Unia Europejska i Zachód powinni zareagować w sposób zdecydowany. - To nie tylko apele. Sankcje są bardzo istotne, ale myślę, że kluczowym w tym zakresie jest przyznanie wreszcie Ukrainie mapy drogowej (członkostwa w NATO) - oznajmiła.

🆕Przebywająca z wizytą na Ukrainie wicemarszałek Sejmu Małgorzata Maria Gosiewska wzięła wczoraj w Kijowie udział w...

Opublikowany przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Wtorek, 20 kwietnia 2021

- Droga do Sojuszu Północnoatlantyckiego jest tu naprawdę kluczowa i ważna. Zawsze przypominam w takich sytuacjach rok 2008: z jednej strony apele państwa gruzińskiego, prezydenta (Gruzji Micheila) Saakaszwilego, z drugiej strony brak zrozumienia, ze strony Francji i Niemiec głównie, i do czego ta sytuacja doprowadziła - dodała Gosiewska. - Uczmy się na błędach i nie powielajmy ich - zaapelowała.

W ramach Trójkąta Lubelskiego będzie podpisane wspólne porozumienie i będą prowadzone rozmowy o działaniach, które w najbliższym czasie będzie trzeba podjąć – poinformowała wicemarszałek.

Małgorzata Gosiewska przybyła na Ukrainę w poniedziałek. W ramach wizyty odwiedzi m.in. Mariupol, Awdijiwkę i Słowiańsk. Spotka się m.in. z przedstawicielami ukraińskich sił zbrojnych i uda się na linię rozgraniczenia w Donbasie.


PAP/dad

Kolejny apel w Unii o zatrzymanie Nord Stream 2 - tym razem w rezolucji Euronestu

20.04.2021 12:30
Jest kolejne wezwanie w Unii o zatrzymanie budowy Nord Stream 2. Tym razem taki apel znalazł się w rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Euronestu. W jego skład wchodzą eurodeputowani i posłowie z pięciu krajów Partnerstwa Wschodniego - Ukrainy, Gruzji, Mołdawii, Armenii i Azerbejdżanu.

Polscy żołnierze jadą na misję NATO do Turcji

20.04.2021 13:06
Polscy żołnierze jadą na misję NATO do Turcji. Wejdą w skład operacji rozpoczętej w 2015 roku. Uroczyste pożegnanie polskiego kontyngentu w południe na lotnisku w Babich Dołach.

OBWE włączy się w pomoc Polakom na Białorusi

20.04.2021 15:09
OBWE ma włączyć się w pomoc Polakom na Białorusi. Taką deklarację miała złożyć szefowa organizacji Helga Schmid w rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą. Do rozmowy polityków doszło w pałacu prezydenckim w Warszawie.