X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polscy żołnierze jadą na misję NATO do Turcji

20.04.2021 13:06
Polscy żołnierze jadą na misję NATO do Turcji. Wejdą w skład operacji rozpoczętej w 2015 roku. Uroczyste pożegnanie polskiego kontyngentu w południe na lotnisku w Babich Dołach.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Story/ Shutterstock

Jak mówił w Radiu Gdańsk minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, kontyngent będzie działał we wschodniej części Morza Śródziemnego oraz nad Morzem Czarnym. Będzie to pierwsza misja naszych żołnierzy w Turcji. Wylatują tam żołnierze z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni. Polska wysyła samolot patrolowo-rozpoznawczy Bryza i wojska, które będą stacjonowały na lotnisku w Incirliku.

Postanowienie o wysłaniu polskich żołnierzy na misję w Turcji podpisał w ubiegłym roku prezydent Andrzej Duda. Pierwsza zmiana misji polskiego kontyngentu w Turcji będzie trwała pół roku.


IAR/dad

Szymon Szynkowski vel Sęk: sankcje podnoszą koszty rosyjskich działań wobec Ukrainy i Gruzji

20.04.2021 08:34
Sankcje nałożone na Rosję pokazują determinację USA do obrony własnych interesów i znacząco podnoszą koszty rosyjskich działań wobec Ukrainy i Gruzji; to dobry krok, ograniczający rosyjską bezkarność - ocenił wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Amerykańskie samoloty bojowe przyleciały do Polski. Pentagon: to rutynowe ćwiczenia

20.04.2021 11:19
Rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział, że pojawienie się w Polsce myśliwców F-15 i F-16 oraz samolotów transportowych C-130 jest elementem rutynowych ćwiczeń. Podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie Kirby zapewnił, że obecność w Polsce amerykańskich maszyn nie ma związku z sytuacją na granicy rosyjsko-ukraińskiej.