X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: zatrzymania uczestników protestów

27.03.2021 18:17
W Mińsku pojawiły się wzmocnione patrole OMON-u i wojsk wewnętrznych. Funkcjonariusze zablokowali demonstrację białoruskiej opozycji
Audio
  • Białoruś: zatrzymania uczestników protestów [posłuchaj]
Jak podało mińskie MSW, podczas obchodów Dnia Wolności na Białorusi zatrzymano ponad 200 osób
Jak podało mińskie MSW, podczas obchodów Dnia Wolności na Białorusi zatrzymano ponad 200 osóbPAP/EPA/STR

Funkcjonariusze białoruskich służb uniemożliwili zorganizowanie w Mińsku demonstracji upamiętniającej 103. rocznicę ogłoszenia niezależności Białorusi. Zatrzymanych zostało ponad sto osób, które chciały świętować jubileusz proklamowania Białoruskiej Republiki Ludowej. 

Większość ludzi została zatrzymana w pobliżu parku Przyjaźni Narodów. Tam gromadzili się zwolennicy opozycji. Funkcjonariusze milicyjnego OMON-u i wojsk wewnętrznych prewencyjnie zatrzymywali ludzi, uniemożliwiając zorganizowanie demonstracji. Wśród zatrzymanych znalazło się kilkoro dziennikarzy gazety "Nasza Niwa" i portalu internetowego "TUT.by", którzy wykonywali swoje obowiązki redakcyjne.

Media poinformowały, że kilka osób zatrzymano również w Nowogródku w obwodzie grodzieńskim - tam mieszkańcy wyszli na świąteczny spacer. 

Białoruskie służby bezpieczeństwa od kilku dni demonstrowały swoją siłę Mińsku. Do miasta przywieziono autobusami funkcjonariuszy OMON-u, a ciężarówkami - żołnierzy wojsk wewnętrznych. Widoczne były milicyjne samochody do przewozu aresztowanych, pojazdy do budowy zasieków z drutu kolczastego i maszyny do budowy oraz burzenia barykad.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Białoruś demonstracje

Drugą noc w aresztach w Mińsku spędzili zatrzymani liderzy polskiej mniejszości

27.03.2021 10:00
Andżelika Borys, prezes Związku Polaków i troje jej bliskich współpracowników zostało zatrzymanych w związku ze śledztwem białoruskiej Prokuratury generalnej dotyczącym obchodów upamiętniających polskie podziemie niepodległościowe

Obrońcy praw człowieka potępili więzienne represje wobec Aleksieja Nawalnego

27.03.2021 13:36
Według adwokatów współpracujących z Aleksiejem Nawalnym, polityk jest torturowany i można mówić o bezpośrednim zagrożeniu jego życia i zdrowia.

"Związek Polaków na Białorusi solą w oku Łukaszenki"

27.03.2021 13:57
Wiceszef Bielsatu Aleś Dzikawicki powiedział, że Związek Polaków na Białorusi jest solą w oku Aleksandra Łukaszenki. W ostatnich dniach na Białorusi zatrzymano czworo polskich działaczy