X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Dramatyczna sytuacja w Brazylii. Każdego dnia na COVID-19 umiera ponad 1000 osób

03.02.2021 13:45
Gwałtownie pogarsza się sytuacja pandemiczna w Brazylii. Od ponad tygodnia w jednym z największych państw Ameryki Południowej na COVID-19 każdego dnia umiera ponad tysiąc osób. Już w ubiegłym roku kraj był jednym z dwóch najbardziej dotkniętych pandemią, a wiele wskazuje na to, że druga fala będzie jeszcze bardziej tragiczna niż pierwsza.
W Brazylii także ruszyła już powszechna akcja szczepień na COVID-19
W Brazylii także ruszyła już powszechna akcja szczepień na COVID-19EFE/ FORUM

W brazylijskich szpitalach nie ma miejsc dla nowych chorych. Brakuje też tlenu, który jest kupowany na czarnym rynku albo dowożony z upadłej Wenezueli. Coraz więcej osób domaga się też dymisji prezydenta Jaira Bolsonaro, który jest oskarżany o gigantyczne zaniedbania w walce z koronawirusem.

Sytuacja odbija się też na samych lekarzach i pielęgniarkach. - Mam wielu kolegów, którzy musieli pójść do psychiatry. Ja także odczuwałem ogromny niepokój i musiałem udać się do innego lekarza. Musiałem zażywać leki. To jest dla nas naprawdę bardzo trudne - mówi Sergio jeden z brazylijskich lekarzy z miasta Fortaleza na północy kraju.

Wsparcie Czerwonego Krzyża dla lekarzy

Medycy spotykają się też często z niechęcią a nawet hejtem w sieci. Właśnie dlatego Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża rozpoczął kampanię wsparcia dla brazylijskich medyków. - Chcemy docenić profesjonalizm pracowników służby zdrowia, który każdego dnia odgrywają niezwykłą rolę w walce z pandemią - podkreśla Livia Schunk, koordynatorka kampanii ICRC.

Szacuje się, że w Brazylii co najmniej kilkadziesiąt tysięcy zakażonych to pracownicy służby zdrowia.

Do tej pory na COVID-19 w Brazylii zmarło 226 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to ponad 9 milionów.

IAR/ho


Zaległa dostawa szczepionek Moderny dotarła do Polski

31.01.2021 15:20
Chodzi o opóźnioną dostawę, która miała dotrzeć do Polski w ostatni wtorek. Według nieoficjalnych informacji to 42 tys. dawek.

Polsko-słowacki projekt badawczy pomoże w walce z pandemią COVID-19

02.02.2021 14:20
Instytut Łukasiewicz – PORT wraz z prestiżowymi ośrodkami naukowymi ze Słowacji będzie poszukiwał narzędzi do monitorowania i zmniejszania ryzyka rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Na ten cel przeznaczono ponad 2 mln euro ze słowackich funduszy unijnych.

Ekspert: dzięki szczepionkom wrócimy do normalności, nawet jeśli koronawirus z nami zostanie

03.02.2021 09:20
Jeżeli SARS-CoV-2 z nami zostanie, a pewnie tak będzie, to dzięki szczepieniom nie będzie on już powodować powstawania takich problemów, jakie sprawia teraz. Inaczej mówiąc, dzięki szczepionkom będziemy mogli wrócić do normalności - powiedział dr hab. Piotr Rzymski z UM w Poznaniu.