X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Europosłowie apelują o zaostrzenie sankcji wobec Rosji za aresztowanie Nawalnego

20.01.2021 14:37
Zdecydowana większość europosłów zaapelowała podczas debaty na sesji plenarnej w Brukseli o zaostrzenie sankcji wobec Rosji w związku z aresztowaniem opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Został on zatrzymany przedwczoraj na moskiewskim lotnisku po przylocie z Niemiec, gdzie przez 5 miesięcy był leczony po zamachu na jego życie w Rosji z użyciem bojowego środka chemicznego - nowiczok.
Audio
  • Europosłowie apelują o zaostrzenie sankcji wobec Rosji za areszt Aleksieja Nawalnego [POSŁUCHAJ]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneAlexandros Michailidis/shutterstock

Niedopuszczalne, skandaliczne łamanie międzynarodowego prawa - mówili podczas debaty europosłowie i apelowali o trzeźwą ocenę relacji Unii z Rosją. "Prześladowania polityczne przez rosyjskie władze muszą się zakończyć. Upolitycznienie sądownictwa jest niedopuszczalne" - komentował europoseł z grupy chadeków David McAllister. Isabel Santos z frakcji socjalistów mówiła, że to co dzieje się teraz w Rosji to afront dla Unii. Urmas Paet z grupy liberałów podkreślał, że Unia Europejska musi być nieprzejednana i mówić jednym głosem, zarówno jeśli chodzi o sankcje jak i w polityce energetycznej. Kilkoro europosłów mówiło o konieczności zatrzymania budowy Nord Stream 2.

Według większości deputowanych sankcje powinny być dotkliwe. Mówił o tym miedzy innymi Witold Waszczykowski, który wypowiadał się w imieniu grupy europejskich konserwatystów. "Czy nie powinniśmy domagać się większych sankcji, jak na przykład wyrzucenie z rozliczeń finansowych SWIFT, zamrożenie aktywów bankowych, wykluczenie rosyjskich towarów z naszych rynków. To są oczywiście kosztowne rozwiązania" - mówił polski europoseł i dodał, że mniej kosztowne byłyby sankcje wymierzone w oligarchów, celebrytów, czy naukowców. "Społeczeństwo, przynajmniej jego część, która popiera Putina, musi znać koszty polityki imperialnej i musi zacząć ponosić cenę polityki imperialnej. Musimy spróbować różnych instrumentów, aby powstrzymać imperialne zapędy Rosji" - powiedział Witold Waszczykowski.

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell, który uczestniczył w debacie powiedział jedynie, że jakiekolwiek decyzje dotyczące sankcji należą do państw członkowskich. Odnosząc się do apeli o powstrzymanie Nord Stream 2 szef unijnej dyplomacji powiedział, że Komisja Europejska nie może zablokować tej inwestycji, bo jest to prywatne przedsięwzięcie kilku firm. Innego zdania jest większość państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polska, która uważa, że Nord Stream 2 to projekt polityczny.

IAR/PP