X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polscy specjaliści sprawdzą skuteczność i bezpieczeństwo stosowanych w kraju terapii COVID-19

13.01.2021 12:06
Skuteczność i bezpieczeństwo różnych opcji terapii COVID-19 stosowanych w Polsce od początku epidemii sprawdzą specjaliści Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Projekt SARSTer wsparła finansowo Agencja Badań Medycznych (ABM).
Koronawirus w Polsce. Akcja szczepień medyków w szpitalu tymczasowym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich
Koronawirus w Polsce. Akcja szczepień medyków w szpitalu tymczasowym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich PAP/Jakub Kaczmarczyk

Udział w projekcie zadeklarowało 30 polskich ośrodków leczących zakażenia SARS-CoV-2, w których planuje się analizę danych 10 000 chorych z rozpoznaniem COVID-19.

ABM podkreśla, że wyniki projektu SARSTer realizowanego pod kierownictwem prezesa Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych (PTEiLChZ) prof. dr hab. Roberta Flisiaka umożliwią ocenę skuteczności i bezpieczeństwa badanych leków w warunkach rzeczywistej praktyki klinicznej, oraz pozwolą na wskazanie optymalnych warunków leczenia. 

Terapie remdesiwirem i tocilizumabem pod lupą

Badane będą głównie terapie zalecane w aktualnych rekomendacjach Towarzystwa dotyczących zakażeń SARS-CoV-2, w tym leczenie takim lekami, jak remdesiwir i tocilizumab. 

„Projekt SARSTer zlecony przez Ministra Zdrowia to ważny element strategii walki z pandemią. Wnioski z badania posłużą podejmowaniu istotnych decyzji w kolejnych etapach przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2” - podkreśla cytowany w komunikacie p.o. prezes Agencji Badań Medycznych dr n. med. Radosław Sierpiński.

Pozyskane dzięki SARSTer dane będą na bieżąco publikowane i pozwolą na aktualizację rekomendacji PTEiLChZ, co przyczyni się do zoptymalizowania leczenia COVID-19 w warunkach polskiego systemu opieki zdrowotnej.

Kolejny program badawczy

Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prowadziło już programy badawcze w wielu ośrodkach, w tym wciąż realizowany program EpiTer-2. Od 2015 r. pozwolił on zebrać dane dotyczące około 13 tys. chorych leczonych w Polsce z powodu wirusowego zapalenia wątroby typu C. Wyniki analiz pozyskane z tej bazy danych zostały już opublikowane w 13 pracach oryginalnych w renomowanych czasopismach.

„Mamy nadzieję, że wola współpracy polskich ośrodków i wcześniejsze doświadczenia pozwolą na powtórzenie tego sukcesu w ramach projektu SARSTer” – stwierdza prof. Rober Flisiak, kierownik projektu.


PAP/dad