X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

155. dzień protestów na Białorusi

10.01.2021 17:00
Na Białorusi odbyły się kolejne akcje protestacyjne. Ich uczestnicy domagali się ustąpienia Aleksandra Łukaszenki. Tamtejsza opozycja organizuje demonstracje od 9. sierpnia
Audio
Protest na Białorusi - zdjęcie ilustracyjne
Protest na Białorusi - zdjęcie ilustracyjneAndrei Bortnikau/shutterstock

Na Białorusi odbyły się kolejne akcje protestu z żądaniem odejścia od władzy Aleksandra Łukaszenki. Białoruska opozycja protestuje od 9. sierpnia ubiegłego roku, czyli od dnia zakończenia wyborów prezydenckich. Uważa, że wyniki głosowania zostały sfałszowane i dotychczasowy prezydent powinien odejść. 

W Mińsku grupy demonstrantów z historycznymi biało-czerwono-białymi flagami widoczne były na osiedlach oddalonych o centrum miasta takich jak: Uruczcza, Kamianna Horka, Siarabranka i Zialony Łuh. Historyczne flagi wywieszano również w Brześciu, Grodnie, Nowogródku i Mohylewie. W pobliżu podstołecznego miasta Wałożyn demonstranci na ośnieżonym polu namalowali czerwonymi literami hasło "Niech żyje Białoruś". To 155. dzień protestów białoruskiej opozycji. 

Tymczasem Aleksander Łukaszenka w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji anonsował przeprowadzenie na Białorusi referendum w sprawie przyjęcia nowej konstytucji. Zmiany w ustawie zasadniczej mają być przygotowane w tym roku. Jakie to będą zmiany na razie nie wiadomo. Łukaszenka powiedział ogólnikowo, że Białoruś powinna być bliżej Rosji. Zaś prezydenta Władimira Putina nazwał przyjacielem.

IAR/ks