X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruskie kobiety uznano za symbol 2020 roku

31.12.2020 11:27
Niezależni białoruscy eksperci i media uważają, że mijający 2020 rok to rok kobiet. To one obudziły społeczeństwo i swoim przykładem zachęcały do walki o demokrację.
Audio
  • Białoruskie kobiety uznano za symbol 2020 roku. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Protesty w Mińsku w sierpniu br.
Protesty w Mińsku w sierpniu br. Shutterstock.com / Castleski

Rozgłośnia "Radio Swaboda" przeprowadziła internetowy sondaż, który miał wskazać osoby i wydarzenie mijającego roku. Na pierwszym miejscu znalazły się wszystkie panie, które uczestniczyły w akcjach protestacyjnych kobiet. Na drugim miejscu Swiatłana Cichanouska, była opozycyjna kandydatka na prezydenta. Na trzecim miejscu słuchacze rozgłośni wybrali Ninę Bagińską. To 73-letnia emerytka, która na wszystkie wiece przychodzi z historyczną biało-czerwono-białą flagą.

Walery Kalinowski, dziennikarz rozgłośni Radio Swaboda powiedział Polskiemu Radiu, że to właśnie białoruskie kobiety piszą najnowszą historię swojego kraju. - We wszystkich wydarzeniach tego roku na Bialorusi, które zmieniły cały kraj naprawdę najważniejsza jest rola kobiet. To one prowadziły kampanię wyborczą i demonstrowały przeciwko przemocy . To one naprawdę obudziły całą Białoruś - powiedział Kalinowski.

W pierwszej dziesiątce postaci roku znalazły się również lekarki wspierające protesty, dziennikarki które przetrzymywane są w aresztach oraz Alona Leuczanka, gwiazda białoruskiej koszykówki, która wsparła demonstrantów i Wolha Chiżynkowa, miss Białorusi z 2008 roku, którą trzykrotnie skazywano na areszt za udział w demonstracjach.


IAR/dad