X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

ABW zatrzymało Rosjanina. Jest podejrzany o kierowanie grupą przestępczą

29.12.2020 13:09
Z materiałów śledztwa wynika, że mężczyzna odpowiada za oszustwa podatkowe przy fikcyjnym obrocie paliwami. Poinformował o tym we wtorek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePAP/Darek Delmanowicz

Funkcjonariusze ABW, przekazał Żaryn, zatrzymali obywatela Federacji Rosyjskiej, podejrzanego o kierowanie międzynarodową grupą przestępczą, która w latach 2013-2014 dokonywała oszustw podatkowych przy fikcyjnym obrocie paliwami. Poszukiwanego od 2016 r. listem gończym mężczyznę zatrzymano 18 grudnia 2020 r. na terenie woj. zachodniopomorskiego. Zgodnie z decyzją sądu podejrzany trafił do tymczasowego aresztu.

"Mechanizm przestępczy polegał na uchylaniu się od opodatkowania oleju napędowego, zakupionego w ramach wewnątrzwspólnotowych transakcji, a następnie sprzedawanego w Polsce. Spółka nie ujawniała organom skarbowym przedmiotu opodatkowania, podawała nieprawdę w składanych deklaracjach podatkowych i posługiwała się nierzetelnymi i fikcyjnymi fakturami. Swoimi działaniami spółka naraziła Skarb Państwa na starty nie mniejsze niż 12 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Śledztwo jest prowadzone przez Delegaturę ABW w Poznaniu, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

"Zatrzymanie jest efektem współpracy ABW i Straży Granicznej. Dotychczas, w prowadzonym śledztwie, 3 osobom przedstawiono zarzuty udziału w grupie przestępczej, prania pieniędzy i przestępstw karno - skarbowych oraz skierowano wobec nich do sądu akt oskarżenia" - głosi komunikat rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych.PAP/dad

Załoga jachtu "I Love Poland " uzupełniona o kolejnych laureatów szkolenia oceanicznego

29.12.2020 08:52
Załoga jachtu "I Love Poland" została uzupełniona o kolejnych laureatów szkolenia oceanicznego - poinformował Temistokles Brodowski z Polskiej Fundacji Narodowej, która jest właścicielem łodzi.

ABW zatrzymało dwóch Irakijczyków. Mieli finansowo wspierać terroryzm

29.12.2020 08:11
Akt oskarżenia przeciwko dwóm zatrzymanym przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego Irakijczykom skierowała do sądu Prokuratura Krajowa. Ojciec i syn mają odpowiedzieć za finansowanie bojowników organizacji terrorystycznej ISIS; grozi im od 2 do 12 lat więzienia.

Prezydent Andrzej Duda przedłużył użycie polskich kontyngentów wojskowych

29.12.2020 12:31
Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienia o przedłużeniu okresów użycia polskich kontyngentów wojskowych na Bliskim Wschodzie i w Europie, w tym w ramach wzmocnionej obecności NATO na południowowschodniej flance; postanowienia zostały opublikowane w Monitorze Polskim.