X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Na Białorusi kolejny, 141. dzień protestów opozycji

27.12.2020 14:45
W Mińsku dziś kolejne demonstracje białoruskiej opozycji . To 141. dzień protestów z żądaniem odejścia Aleksandra Łukaszenki.
Jedna z osiedlowych akcji protestacyjnych
Jedna z osiedlowych akcji protestacyjnychŹródło: Twitter/Andrzej Poczobut @poczobut

Niedzielne demonstracje, tak jak wcześniejsze, odbywają się na osiedlach oddalonych od centrum stolicy. Grupy demonstrantów widoczne są między innymi w dzielnicach: Siarabranka, Kamienna Horka, Malinauka czy Żdanowicze.

Demonstranci tradycyjnie niosą historyczne i nielubiane przez władze biało-czerwono-białe flagi oraz wypuszczają w niebo białe i czerwone baloniki. Niektórzy przyszli na wiece w maskach świętych Mikołajów.

Z relacji mediów wynika, że do godzin popołudniowych milicja zatrzymała co najmniej kilkunastu demonstrantów.

Tymczasem wolność odzyskała 20-letnia fotograf Szura Pilipowicz-Suszczyc, która robiła zdjęcia dla swojej gazety "Nasza Niwa" podczas jednej z akcji protestu. Została zaocznie skazana na 7 dni aresztu za - zdaniem sądu - udział w nielegalnej demonstracji.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś demonstracje