X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Putin zbroi obwód kaliningradzki. W 2021 r. ma tam powstać nowa dywizja zmotoryzowana

01.12.2020 12:49
Nowa dywizja zmotoryzowana, w której skład wejdzie m.in. pułk, ma zostać utworzona w graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim w 2021 r. – poinformowała we wtorek agencja TASS, powołując się na źródła w ministerstwie obrony.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/ChocoPie

Według TASS nowa dywizja zmotoryzowana zostanie utworzona w ramach 11 Korpusu Armijnego wojsk lądowych i obrony wybrzeża Floty Bałtyckiej (który stacjonuje w obwodzie kaliningradzkim niedaleko od granicy z Polską (przyp. red.).

Z informacji agencji wynika, że dywizja powstanie częściowo na bazie formacji dotychczas podlegających dowództwu 11 Korpusu.

W skład nowej dywizji miałyby wejść samodzielny pułk zmotoryzowany, pułk pancerny, brygada zmotoryzowana, które wcześniej podlegały bezpośrednio dowództwu 11 Korpusu Armijnego. Nowa dywizja ma mieć kompletne jednostki zabezpieczenia bojowego, w tym pułk artyleryjski – poinformowano.

TASS podaje, że według norm rosyjskich sił zbrojnych w składzie dywizji zmotoryzowanej wchodzą trzy pułki zmotoryzowane i jeden pancerny – w sumie 10 batalionów zmotoryzowanych i sześć batalionów pancernych.

W związku z planowaną reorganizacją wzrośnie liczba batalionów pancernych i zmotoryzowanych w składzie 11 Korpusu Armijnego.


PAP/dad

Prof. Krasnodębski w "Die Welt": "My, Polacy, chcemy sami decydować, jak żyć"

01.12.2020 07:51
"Różnie można oceniać reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Ale każdy, kto zna nasz kraj, dostrzeże wolność, wielość, różnorodność naszego życia - pisze Zdzisław Krasnodębski, poseł do Parlamentu Europejskiego w tekście zamieszczonym w poniedziałek w dzienniku "Die Welt".

Utajniono niewygodną opinię prawną ws. łączenia funduszy z praworządnością?

01.12.2020 07:11
W ocenie europosła Jacka Saryusz-Wolskiego doszło do oszustwa i manipulacji w związku z rzekomym utajnieniem opinii Służb Prawnych Rady Unii Europejskiej z 22 października na temat łączenia wypłat unijnych środków ze stanem praworządności. Opinia miała stanowić o bezprawności i sprzeczności mechanizmu z traktatami UE.

Jan Dziedziczak: nasze stanowisko dotyczące funduszy unijnych jest głosem rozsądku

01.12.2020 09:51
Nasze stanowisko dotyczące funduszy unijnych jest głosem rozsądku. Nasze argumenty jednoznacznie wskazują na to, że łączenie praworządności z finansami jest niezgodne z traktatami - powiedział sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak.