X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Przybywa wolontariuszy i organizacji chcących wspierać seniorów

27.10.2020 11:14
Przybywa wolontariuszy i organizacji chcących wspierać seniorów w czasie epidemii. Rząd uruchomił Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. "Dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 22-505-11-11 osoby starsze mogą zwrócić się o pomoc np. w zrobieniu zakupów i robią to chętnie" - mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Jak dodaje, zgłosiło się już około trzech tysięcy osób.
Audio
  • Swoją pomoc w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów zadeklarowało również blisko 50 organizacji młodzieżowych - mówi pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Yuganov Konstantin

Osoby starsze uzyskują niezbędną pomoc ze strony organizacji pozarządowych, harcerzy, ochotniczych straży pożarnych i Wojsk Obrony Terytorialnej.

"Swoją pomoc w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów zadeklarowało również blisko 50 organizacji młodzieżowych" - zaznacza pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek. Jak wyjaśnia, są to organizacje pozarządowe, fundacje, stowarzyszenia czy młodzieżowe rady działające przy jednostkach samorządu terytorialnego.

Młodzież chce pomagać seniorom i - zdaniem Piotra Mazurka - w tym tygodniu tych organizacji jeszcze przybędzie. Pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej zwraca uwagę na to, że wicepremier Piotr Gliński, który nadzoruje Narodowy Instytut Wolności, także zaapelował do środowisk współpracujących z Instytutem o to, by dołączały do tej akcji.

Na stronie www.wspierajseniora.pl ochotnicy mogą zgłaszać swoją gotowość niesienia pomocy.


IAR/dad

Na Białorusi strajki w fabrykach i protesty na uczelniach

26.10.2020 12:13
Niezależne białoruskie media informują o rozpoczęciu akcji strajkowych w czołowych zakładach przemysłowych kraju. Zaprzecza temu ministerstwo przemysłu

Putin: jesteśmy gotowi nie rozmieszczać rakiet 9M729 w europejskiej części kraju

26.10.2020 14:49
Władimir Putin podkreślił, że rezygnacja Rosji z rozmieszczania rakiet w duchu „deeskalacji sytuacji w Europie w warunkach zaprzestania działania traktatu INF” jest możliwa pod warunkiem takich samych działań ze strony USA i krajów NATO

Swiatłana Cichanouska wezwała prywatny biznes do wsparcia strajku

26.10.2020 14:53
Liderka opozycji białoruskiej Swiatłana Cichanouska wezwała w poniedziałek biznes prywatny, sferę IT, działaczy sportu i kultury do poparcia ogólnokrajowego strajku.

Media: białoruska młodzież patrzy w przyszłość

27.10.2020 08:57
To "agonia starego reżimu". Tak niezależne białoruskie media oceniają masowy udział studentów w poniedziałkowych demonstracjach w Mińsku.

Antykryzysowa tarcza branżowa: 1,8 mld zł dla firm w związku z COVID-19

27.10.2020 10:05
1,8 mld zł zostanie przeznaczonych na dalsze wsparcie branż gastronomicznej, rozrywkowej, fitness i sprzedaży detalicznej w związku z kryzysem wywołanym pandemią - podała KPRM. Przedsiębiorcy z tych branż mogą liczyć m.in. na zwolnienie z ZUS-u i świadczenia postojowe za listopad.