X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Sprzęt elektroniczny z Polski dla byłych jeńców i rodzin jeńców na Ukrainie

23.10.2020 20:31
Sprzęt elektroniczny trafił do rąk byłych ukraińskich jeńców wyzwolonych z rąk prorosyjskich separatystów. To pomoc, którą ufundowała Polska.
Audio
  • Ukraina: sprzęt elektroniczny z Polski dla byłych jeńców i rodzin jeńców [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneФото: wikipedia.org/By ВО «Свобода» - https://picasaweb.google.com/102652274152528116947/12062014, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37034735

Laptopy o wartości 12 tysięcy euro zakupiono w ramach funduszu Małych Grantów ambasady Rzeczpospolitej na Ukrainie. Komputery przekazano w Kijowie organizacjom zrzeszającym osoby, które wyzwolono z niewoli, oraz rodzinom Ukraińców nadal przetrzymywanych przez Rosjan i ich bojówkarzy.

Wśród beneficjentów polskiej pomocy znalazł się prof. Ihor Kozłowski - religioznawca, który w niewoli u prorosyjskich separatystów spędził dwa lata. Jak podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem, "pomoc ze strony polskich braci jest bezcenna" Dodał, że jest ona znakiem tego, iż Polska pamięta o osobach pokrzywdzonych przez konflikt w Donbasie i ta pamięć ma bardzo praktyczny wymiar. 

Sprzęt elektroniczny posłuży m.in. do prowadzenia działalności informującej o Ukraińcach pozostających w niewoli u Rosjan i wspieranych przez nich separatystów. Podczas trwającego w Donbasie konfliktu zbrojnego do niewoli dostało się łącznie kilka tysięcy osób, kilkaset zaginęło, a ponad 100 obywateli Ukrainy jest wciąż przetrzymywanych.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Donbas Ukraina polska pomoc