X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Od dziś naciskamy hamulec". Minister zdrowia o pandemii koronawirusa

10.10.2020 15:23
- Przygotowujemy się na różne scenariusze, w tym eskalację pandemii. Dlatego prowadzimy rozmowy z wojewodami na temat powiększenia bazy łóżkowej. To samo planujemy z respiratorami. Podjąłem decyzję, by kolejne 300 respiratorów było wydanych do szpitali - powiedział podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.
Audio
  • Polski rząd wprowadził nowe restrykcje związane z walką z pandemią koronawirusa [POSŁUCHAJ]
Minister Zdrowia Adam Niedzielski
Minister Zdrowia Adam Niedzielski Foto: PAP/Radek Pietruszka

Cała Polska od soboty znalazła się w żółtej strefie, z wyjątkiem 32 powiatów i 6 miast, które stały się czerwoną strefą z surowszymi restrykcjami. W całym kraju w przestrzeni publicznej, m.in. w sklepach, autobusach i na ulicach, trzeba nosić maseczki. Ten obowiązek nie obejmuje np. lasów czy plaż.

- Dzisiaj zaczynamy naciskać hamulec. Apeluję, byśmy robili to razem i przestrzegali obowiązujących standardów. Od tego, czy naciśniemy ten hamulec, będzie zależało, czy zatrzymamy pandemię czy będziemy mieli do czynienia z dalszym wzrostem zachorowań - powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia, podczas konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim.

- Przygotowujemy się na różne scenariusze, w tym eskalację pandemii. Dlatego prowadzimy rozmowy z wojewodami na temat powiększenia bazy łóżkowej o 2 tys. Obecnie mamy 4,5 tys. zajętych łóżek. To samo planujemy z respiratorami. Podjąłem decyzję, by kolejne 300 respiratorów było wydanych do szpitali. Obecnie jest ich 900. Ale łózka i respiratory same nie leczą. Wczoraj podpisałem rozporządzenie dotyczące norm obsługi łóżek intensywnej terapii. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z pomocy 400 kolejnych osób - zapowiedział minister.

Niedzielski: podpisaliśmy umowę na dostawę 80 tys. dawek leku remdesivir 

Adam Niedzielski zdradził też, że podpisana została umowa na 80 tys. dawek remdesiviru. - W tym miesiącu dostaniemy 20 tys. dawek, pozostałe systematyczne dostawy będą trwały do marca - podkreślił.

Jak mówił podczas konferencji prasowej Niedzielski, pojawiały się sygnały o tym, że remdesivir kończy się w szpitalach leczących pacjentów z COVID-19.

Godziny dla seniora

Minister zdrowia Niedzielski nawiązał do wcześniejszych słów premiera Mateusza Morawieckiego, że w tej chwili priorytetem działań będzie ochrona osób starszych, co wynika - jak tłumaczył - z charakterystyki przebiegu choroby COVID-19, która jest szczególnie niebezpieczna dla osób powyżej 60 roku życia.

- Dlatego przygotowujemy pakiet rozwiązań zaczynając właśnie od tych godzin dla seniora między 10 a 12, ale oczywiście ten pakiet będzie systematycznie rozwijany. W perspektywie przyszłego tygodnia zaproponujemy bardziej kompleksowe rozwiązania - zapowiedział minister.

PAP/ho