X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Facebook usunął sieć kont związanych z rosyjską dezinformacją

25.09.2020 13:58
Facebook usunął trzy sieci dezinformacji powiązane z rosyjskimi służbami, które mogłyby podejmować próby ingerowania w listopadowe wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej koncern Marka Zuckerberga usunął ponad 150 fałszywych kont z Chin.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/Sirirat

Według Facebooka usunięte sieci dezinformacji powiązane są z rosyjskimi służbami specjalnymi, w tym wojskowymi i wywiadu, oraz tzw. Internetową Agencją Badawczą (IRA), rosyjską "fabryką trolli", która miała aktywnie ingerować w wybory prezydenckie w 2016 r.

Jak poinformował Facebook, żadna z usuniętych sieci nie miała dużego zasięgu - jedna z nich posiadała jedynie 214 obserwatorów i koncentrowała się głównie na wydarzeniach w Syrii i Ukrainie, inna odsyłała użytkowników na stronę fałszywego think tanku i zachęcała dziennikarzy freelancerów do współpracy z nim. Serwis Marka Zuckerberga zapowiedział jednak, że chce zawczasu dezaktywować infrastrukturę, która mogłaby posłużyć szerzeniu dezinformacji w trakcie listopadowych wyborów prezydenckich w USA, w tym do prób promowania określonych kandydatów lub podważania uczciwości wyborów.

Wyprzedzające działania

"Nie zauważyliśmy ze strony tych sieci prób bezpośredniego wpływania na tegoroczne wybory. Ponieważ jednak powiązane są ze środowiskami, które ingerowały w głosowanie w 2016 r., m.in. odpowiadały za wyciek maili Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej, chcemy działać" - powiedział dziennikowi "The New York Times" Nathaniel Gleicher, odpowiedzialny za politykę bezpieczeństwa Facebooka.

Działania Facebooka nastąpiły krótko po tym, jak Amerykańska Agencja Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury (CISA) wraz z Federalnym Biurem Śledczym (FBI) wydały oficjalne ostrzeżenie przed dezinformacją i cyberatakami, których nasilenie stanowi szczególne zagrożenie przed listopadowymi wyborami prezydenckimi w USA. Agencje ostrzegły przede wszystkim przed działaniami ze strony Rosji.

Wcześniej w tym tygodniu Facebook poinformował, że usunął sieć fałszywych kont powiązanych z chińską dezinformacją, które próbowały ingerować w politykę w Stanach Zjednoczonych oraz na Filipinach.


PAP/dad

Putin prawdopodobnie kieruje akcją Derkacza przeciwko Ukrainie i USA

25.09.2020 10:28
Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza CIA uważa, że prezydent Rosji Władimir Putin i jego czołowi doradcy "prawdopodobnie kierują" operacją przeciwko kandydatowi Demokratów na prezydenta USA Joe Bidenowi - donosi "Washington Post".

Lockdown w Dublinie przejdzie na poziom czwarty lub piąty

25.09.2020 10:52
Dublin może przenieść się z trzeciego na czwarty lub piąty poziom restrykcji. Stanie się tak, jeżeli liczba zarażeń w stolicy Irlandii będzie nadal rosła.

Eksperci: grozi nam "twindemia", czyli jednoczesna epidemia COVID-19 oraz grypy

25.09.2020 12:05
Wzrost zakażeń koronawirusem w wielu krajach Europy sprawia, że specjaliści coraz częściej ostrzegają przed tzw. twindemią, czyli nałożeniem się w czasie jesieni i zimy zakażeń powodujących COVID-19 oraz grypę sezonową. Przed taką możliwością przestrzega komisarz UE ds. zdrowia Stella Kyriakides.

67 lat temu aresztowano kardynała Stefana Wyszyńskiego

25.09.2020 13:18
25 września 1953 roku komunistyczne władze aresztowały prymasa Polski. Po zatrzymaniu, bez sądu i wyroku, kardynał został wywieziony z Warszawy