X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prokuratura i ABW badają sprawę zatrzymania Polaków na Białorusi

07.09.2020 15:50
Prokuratura Krajowa wszczęła śledztwo w sprawie pozbawienia wolności trzech obywateli Polski, którzy brali udział w protestach na Białorusi. Mężczyźni zostali zatrzymani w Mińsku podczas demonstracji, które wybuchły po wyborach prezydenckich.
Siły policyjne podczas demonstracji w Mińsku
Siły policyjne podczas demonstracji w Mińsku EPA/STR

Rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej Ewa Bialik potwierdziła Informacyjnej Agencji Radiowej, że Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Warszawie wszczął śledztwo w tej sprawie 26 sierpnia. Dotyczy ono dokonania ze szczególnym udręczeniem bezprawnego pozbawienia wolności obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, które miało miejsce od 10 do 13 sierpnia w Mińsku. Czyn ten zagrożony jest karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo zostało powierzone Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a na tym etapie postępowania prokuratura nie udziela więcej informacji.

Trzej obywatele Polski zatrzymani podczas protestów na Białorusi zostali zwolnieni z aresztu dopiero po interwencji polskiego MSZ. Po powrocie do Polski dwaj z nich opowiadali o brutalnym traktowaniu i torturach, jakim poddawani byli wszyscy zatrzymani.

Według ich relacji polskie pochodzenie było powodem dodatkowych szykan i represji ze strony przetrzymujących ich milicjantów.


IAR/PR24/dad

Pomoc Białorusi tematem spotkania premiera Polski ze Swiatłaną Cichanouską

07.09.2020 10:57
Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że zaplanowane na środę spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego ze Swiatłaną Cichanouską będzie dotyczyć m.in. ewentualnych, dodatkowych sposobów pomocy dla Białorusi i wypracowania modelu wspierania białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego.

Media: w Mińsku zatrzymano Maryję Kalesnikawą. Milicja zaprzecza

07.09.2020 12:50
Maryja Kalesnikawa, współpracowniczka byłej kandydatki na prezydenta Białorusi Swiatłany Cichanouskiej i koordynatorka sztabu przebywającego w areszcie Wiktara Babaryki, została zatrzymana w poniedziałek w Mińsku - poinformował portal TUT.by.

Niemiecka profesor: Nord Stream 2 jest niepotrzebny i kosztowny

07.09.2020 14:24
Z punktu widzenia sektora energetycznego gazociąg Nord Stream 2 jest niepotrzebny i kosztowny, a jego budowa sprzeczna z celami transformacji energetycznej - napisała na Twitterze profesor Claudia Kemfert z Niemieckiego Instytutu Badań Ekonomicznych (DIW).